BANATSKO VELIKO SELO- Prava je šteta što utakmice 5. kola Vojvođanske lige- istok, velikoselska “Kozara” i ruskoselska “Crvena zvezda” nisu na gostovanjima rešili u svoju korist, a mogli su.

Fudbaleri “Kozare” gostovali su u Omoljici, a treneru Marku Guteši ovo je bilo vatreno krštenje na klupi tima iz Banatskog Velikog Sela. Utakmica između “Mladosti” i “Kozare” završena je bez golova:

– Prvo poluvreme pripalo je domaćinu, a drugo mojoj ekipi. To je narealnija slika nakon svega viđenog na terenu. Promašili smo tri stoprocente šanse sa pet metara. Međutim, izostala je realizacija. Momci hoće da rade i slušaju.

Mislim da će za nedelju, dve ući u ritam. Imaju kvalitet, ali je problem što je ovo radnička ekipa. Problem je da se sve to uskladi. Optimista sam da će biti bolje- rekao je Guteša. Prvotimac “Kozare”, Stefan Terzin, nadovezao se rekavši da su gosti, u prvom poluvremenu, pogodili jednu prečku:

– Golman Milan Đaković je sjajno branio i zaustavio nekoliko udaraca domaćih fudbaler. Zaista smo u drugom poluvremenu bili konkretniji. Imali smo dobre šanse, ali lopta nije završila u mreži. Po meni, igrač utakmice je golman Đaković- rekao je Terzin i i dodao će u narednom kolu igrati sa ekipom “Vojvodina 1928” iz Perleza.

Upravo je sa tom ekipom u ovom kolu igrala ruskoselska “Crvena zvezda”. Domaćin je slavio sa 2:1 (1:1). Trener Rade Medić istakao je da su njegovi fudbaleri mogli i do pobede:

-Imali smo tri stative. Tri izgledne šanse nismo pretvorili u gol. I dalje nisam u potpunosti zadovoljan pristupom mečevima, koji su karakteristični za amaterski fudbal.

Igramo po sistemu toplo-hladno, pa se dešava da od gotovog napravimo veresiju. Konkretno, prazan gol, pri rezultatu 0:0, sa tri metra je promašio kapiten Mladen Petrović.

Domaćin je poveo, a mi izjednačili golom Raše Jovanovića. Sledeće nedelje ugostićemo “Proleter” iz Banatskog Karlovca- rekao je Medić.