ZRENJANIN- Prvenstvo Vojvodine za sve uzrasne kategorije u Zrenjaninu obeležili su plivači i plivačice “Velike Kikinde”.

U pojedinačnoj konkurenciji, ali i u štafetama, bili su sjajni proteklog vikenda. U subotu su se nadmetali kadeti. U konkurenciji 16 klubova, mesta na pobedničkom postolju bilo je i  za članove “Velike Kikinde”.

Teodora Stančić osvojila je zlatnu medalju na 100 delfin. Aleksi Kockaru pripalo je srebro na 100 delfin, a Milošu Mendi bronta na 100 prsno. Bolji učinak plivači i plivačice “Velike Kikinde” ostvarili su drugog dana takmičenja.

U juniorskoj i apsolutnoj kategoriji, nadmetali su se sa predstavnicima još 20 klubova. Rezultati nisu izostali. Osvojeno je 16 odličja: dve zlatne, tri srebrne i 11 bronzanih medalja.

Zlatnom medaljom na 4×100 kraul okitile su se članice juniorske štafete “Velike Kikinde” u sastavu: Kristina Miličić, Anđela Beloš, Anja Ristić i Jana Strajnić. Srebrnu medalju uzela je i ženska štafeta našeg kluba u apsolutnoj kategoriji u sastavu: Milica Matijević, Teodora Stančić, Nina Tornjanski i Dejana Veskov, takođe na 100 kraul. I u pojedinačnom nastupu, naše plivačice i plivači su često bili višeni na pobedničkom postolju.

Dejana Veskov osvojila je srebrnu medalju na 200 kraul. U trci na 50 kraul, druga je bila i Jana Strajnić. Ona je uzela srebro i na 200 kraul. Kristina Miličić osvojila je bronzane medalje na 50 i 100 kraul. Milica Matijević iz Zrenjanina se vratila sa bronzanom medaljom, koju je osvojila u trci na 50 kraul.

Filip Babić i Nina Tornjanski bronze su osvojili na 50 leđno. Anđela Beloš treća j bila na 200 delfin. Miloš Đurić zabeležio je istovetan učinak na 100 prsno.  Bronzane medalje osvojili su još: Veljko Karanović (50 prsno), Jana Strajnić (400 kraul), Dejana Veskov (200 leđno) i Anja Ristić (200 prsno).