KIKINDA- Vikend za nama doneo je mladim kikindskim strelkinjama i strelcima, teniserima i džustistima puno sportske radosti. U 1. kolu Lige Vojvodine u Pančevu, strelci SK “Kikinda” su ostvarili zapažene rezultate.

U kategoriji pionira Stefan Terek zauzeo je prvo mesto, dok je u konkurenciji kadeta, u gađanju iz vazdušne puške, osvojio drugo mesto. Dimitrije Stefanović je bio treći. Pištoljaš Andrej Sili, novi član  SK “Kikinda”, u kategoriji kadeta, zauzeo solidno peto mesto.

I Stanislava Popov, članica Sportsko streljačkog udruženja “Sova” koje vodi Brankica Zarić, najtrofejnija strelkinja našeg grada u istoriji ovog sporta, bila je uspešna. U 1. kolu Lige Vojvodine, u kategoriji mlađih juniora ona je osvojila prvo mesto sa 366 krugova.

Obradovali su nas i teniseri TK “Kikinda”. Filip Balint stigao je do trećeg mesta na Otvorenom prvenstvu Niša, turnir 2. kategorije za dečake do 12 godina. Uroš Ćirić zauzeo je solidno 6. mesto na završnom turniru Mastersa Teniskog saveza Vojvodine za dečake do 14 godina.

Džudisti “Partizana” ponovo su blistali. U Bečeju, na Međunarodnom džudo turniru “Željko Nikolić”,Kikinđani  su osvojili dva zlata. Stariji pionir Luka Mićić bio je najbolji u kategoriji 60 kilograma, a kadet Dušan Kežić u konkurenciji takmičara od 55 kilograma. Bečej je u nedelju bio domaćin pojedinačnog prvenstva Vojvodine za mlađe pionire. Miljan Petković, u kategoriji preko 66 kilograma, osvojio je srebrnu medalju. Simon Petković i Miloš Rakin na kraju su bili peti. Prvensto Srbije mlade džudiste “Partizana” očekuje narednog vikenda.

Sjajan učinak kikindskih sportista kompletirao je Tibor Horvat. Iskusni streličar SK “Kentaur” osvojio je bronzanu medalju u kategoriji drveni luk. On je učestovao na dvodnevnom međunarodnom turniru serije Kill Tournament turnira.  Turnir je po prvi put, minulog vikenda, održan u Srbijii, u organizaciji kluba NS2002 iz Novog Sada i Henry Bodnika, osnivača firme streličarske opreme Bear Paw i pokretača Kill Tournament serije turnira.