KIKINDA- Tužna vest! U kikindskoj bolnici je, nakon duže bolesti, u 76. godini, preminuo dr Milovan Blažić. Specijalista interne medicine je ceo radni vek proveo u kikindskom zdravstvu, a obavljao je i načelničke i direktorske funkcije.

Nakon odlaska u penziju, otvorio je privatnu ordinaciju. Bio je visoki funkcioner Saveza komunista, krajem osamdesetih, a potom Socijalističke partije Srbije, Srpske radikalne stranke i na kraju Srpske napredne stranke. Nakon izbora, 2016. godine, izabran je za predsednika Skupštine grada Kikinde.

Takođe, bio je predsednik Saveta za zdravstvo i u više saziva odbornik u lokalnom parlamentu.  Za human i predan  rad u zdravstvenoj zaštiti građana 2013. godine dobio je nagradu opštine Kikinde.