BANATSKO VELIKO SELO- Ruskoselska “Crvena zvezda” pobedila je u lokalnom derbiju “Kozaru” u Banatskom Velikom Selu sa 1:0 (0:0).

U 10. kolu Vojvođanske lige- istok siguran je bio lider na tabeli. Novokozaračka “Sloboda” slavila je sa 3: 0 (1:0) protiv “Jedinstva” iz Vlajkovca. Sa gostovanja u Kačarevu, tri boda na Gradski stadion donosi i OFK “Kikinda”. Tim Jevte Jarčevića pobedio je “Jedinstvo Stević” sa 4:2 (1:1) i nastavio trku za prvoplasiranom “Slobodom”.

Ekipa našeg portala pratila je derbi susret između “Kozare” i “Crvene zvezde”. Jedini gol u 48. minutu postigao je Milan Vojvodić, mada su oba tima imali nekoliko izglednih prilika, naročito u drugom poluvremenu.

Dušan Čudanov imao je stoprocentnu šansu da “Kozari” donese bod, ali tako nije mislio golman gostujućeg tima Dejan Kosturanov. Strelac jedinog gola izašao je pred kraj utakmice, a sa drugovima proslavio pobedu:

-Bila je ovo tvrda i teška utakmica. Dobro je što se završila u našu korist. Drago mi je što sam postigao pobedonosni gol. Bili smo svesni da će “Kozara” u drugom poluvremenu krenuti na naš gol.

Poslušali smo savete našeg trenera i derbi rešili u našu korist- rekao je Vojvodić. Ishodom meča zadovoljan je i Rade Medić, trener “Crvene zvezde”. Podvlači da je njegov tim na megdan “Kozari” došao desetkovan, bez Stefana Kockara i Ognjena Čubrila:

– Ovaku borbenu i požrtvovanu ekipu volim da vidim na terenu. Svaka im čast. Zaslužili su ovu pobedu- kratak je i jasan bio Medić. Nakon što mu čestitao Jovica Lakić, strateg “Kozare” osvrnuo se na ishod derbija i igru njegovih momaka:

-Za pobedu nedostaje i malo sreće. Izgleda da je u ovom meču nismo zaslužili. Čestitam timu iz Ruskog Sela na zasluženoj pobedi. U ovakvim derbi susretima često jedan gol odluči.

Oni su svoju šansu iskoristili, a mi nismo. U najkraćem, nismo imali ključ za bravu njihovog gola. Već u narednom kolu, novi derbi. Idemo na Gradski stadion.

Igraćemo protiv OFK “Kikinde”, a očekujem da nam se priključi Milan Misić. Jako nam je nedostajao u ovom meču, ali je izostanak opravdan jer je danas oženio. Momci i ja mu čestitamo- kazao je Lakić.

Da im na gostovanju neće biti lako potvrđuje igra OFK “Kikinde” u Kačarevu. Naši momci su poveli već u 2. minutu golom Marka Spahića.

Domaćini su izjednačili, a u drugom poluvremenu fudbalska rapsodija Dejana Ivanovića. Postigao je het-trik. Mrežu je zatresao najpre u 48. minutu. U listu strelaca upisao se u 81. i 88. minutu. Novim trijumfom “Slobode” zadovoljan je trener Slobodan Mitrović:

-Evo me na svadbi kod bivšeg igrača, Milana Misića. Nova pobeda je plod ozbiljnog i odgovornog izdanja moje ekipe.  Svi igrači koje imam na raspolaganju, na najbolji način koriste šansu- rekao nam je trener “Slobode”.

ŽAK utakmicu 10. kola igra u nedelju. Na Vašarištu će ugostiti ekipu “Omladinac FAM” iz Botoša.