KIKINDA- Fudbalski vikend protekao je vrlo uspešno za većinu klubova sa područja našeg grada, u utakmicama 19. kola Vojvođanske lige- istok. Ubedljivu pobedu ostvarila je OFK ’’Kikinda 1909’’ koja je na Gradskom stadionu savladala ’’Vojvodinu 1928’’ iz Perleza sa 5:1. Iskusni golman kikindskog tima, Marko Vukobrat, zadovoljan je potpuno zasluženom pobedom, uz konstataciju da se sada okreću gradskom derbiju:

-Posle veoma lošeg starta zabeležili smo važnu pobedu. Otvorili smo odlično utakmicu i posle izvanredne akcije gol je postigao Nebojša Đukić za 1:0, da bi posle toga imali još šansi. Strelac do poluvremena bio je i Danilo Vukobrat. U nastavku, odmah penal nad Đukićem, a realizuje ga Marko Spahić. Raduju nas i golovi mladog Ćirića i Kukića- kazao je Vukobrat.

Veliku pobedu ostvarila je velikoselska ’’Kozara’’, koja je u Omoljici pobedila ekipu ’’Mladosti’’ sa 1:0 i tako još uvek drži korak za prvoplasiranim ’’Vršcem’’. Novokozaračka ’’Sloboda’’ je bez većih problema savlada ’’Slogu’’ iz Plandišta sa 2:0. Pobedu je ostvario i nakovački ’’Polet’’, koji je na ’’Barceloni’’ bio bolji od ’’Jedinstva’’ iz Banatskog Karađorđeva sa 1:0. Loša slika i dalje je u ŽAK-u. Železničari su ovoga puta pretrpeli poraz od ’’Begeja’’ u Žitištu 4:1. Opasno su se približili timovima na začelju tabele.

Odigrane su i utakmice 19. kola Područne fudbalske lige- Zrenjanin. ’’Crvena zvezda’’ je u Ruskom Selu savladala ’’Vojvodinu’’ iz Novog Miloševa sa 3:2, dok je bašaidska ’’Vojvodina’’ bila bolja od ’’Mladosti’’ iz Lukićeva sa 2:1. Ljubitelji lokalnog fudbala, utakmice 20. kola Vojvođanske fudbalske lige- istok mogu da prate u sredu. Najinteresantnije će biti na Vašarištu. ŽAK će ugostiti gradskog rivala OFK ’’Kikindu 1909’’. Početak utakmica je 16 sati.