KIKINDA- Sjajan uspeh plivačica i plivača “Velike Kikinde” na trodnevnom državnom prvenstvu u juniorskoj i u apsolutnoj kategoriji. U štafetama i pojedinačnim disciplinama, naši mladi asovi osvojili su sedam medalja: zlatnu, srebrnu i pet bronzanih. Posebno se istakla Dejana Veskov sa dva odličja u štafetama i tri u pojedinačnoj konkurenciji.

U nedelju, poslednjeg dana takmičenja, koje je okupilo ukupno oko 350 takmičara iz 42 kluba, Dejana Veskov osvojila je još dve bronzane medalje i to na 50 delfin i 100 leđno.  Srđan Božin kompletirao je veoma dobar nastup “Velike Kikinde” sa bronzom na 50 delfin.

Portal GRADSKI podseća da su se dan ranije, srebrnom medaljom okitile Dejana Veskov, Nina Tornjanski, Jana Bjelić i Milica Matijević, u štafeti na 4X50 mešovitim stilom. Dejana Veskov  osvojila bronzu na 100 leđno. Najveći uspeh klubu domaćinu državog prvenstva donele su u petak članice naše zlatne štafete.

U sprinterskoj disciplini na 4X50 kraul do zlata su doplivale Dejana Veskov, Nina Tornjanski, Jana Strajnić i Milica Matijević. Milica Matijević  kasnije je osvojila  bronzanu medalju na 50 kraul.

Pamtiće se nacionalno prvenstvo u plivanju po velikom broju oborenih državnih rekorda, ali i, kako kažu u Plivačkom savezu Srbije,  odličnoj organizaciji  domaćina i sjajnoj atmosferi na bazenu SC “Jezero”. Najuspešniji klub ovog prvenstva je beogradski PK “11. april”, a Kikinđani mogu da budu ponosni na svoje mlade plivače.