KIKINDA- Fudbaleri ŽAK-a ostvarili su veoma značajnu pobedu od 3:2 u utakmici 19. kola Vojvođanske lige- istok protiv ekipe BAK-a iz Bele Crkve. Železničari su se udaljili od opasne zone. Utakmicu su započeli loše i brzo prilmili gol, ali su se potom sabrali i započeli sa napadima.

Golom Borisa Ćirića došlo je do izjednačenja, a potom je iskusni Ognjen Maleš, iz slobodnog udarca postigao gol za vođstvo “žutih mrava”. Za kraj poluvremena i bezbrižan odlazak na odmor pobrinuo se ponovo Borić Ćirić koji je postigao svoj drugi gol.

U nastavku utakmice gosti su smanjili vođstvo ŽAK-a, a do kraja imali priliku da izjednače. Međutim, do toga nije došlo. Ishodom meča zadovoljan je bio Jovica Lakić, trener ŽAK-a:

-Ovo je bila utakmica koju smo morali da dobijemo, a takve utakmice je najteže dobiti. Trijumfom smo napravili  razliku od ekipa koje su u zoni ispadanja, tako da se lakše diše. Mi imamo mladu ekipu bez dovoljno iskustva i to nam je problem. Mišljenja sam da je pred momcima lepa karijera i da moraju zanat da peku na terenu- rekao je Lakić.

S druge strane, novi poraz doživela je ekipa OFK “Kikinde 1909” koja je izgubila na gostovanju u Omoljici od “Maldosti” sa 2:1. Kikinđani su poveli golom Stefana Kresoje. Međutim, u nastavku utakmice gosti su imali inicijativu, brzo izjednačili, uprkos tome što su naši igrači pružili sasvim solidnu partiju. Minut pre kraja utakmice pao je i pobedonosni gol za domaće:

-Potajno smo se nadali da možemo da ostvarimo povoljan rezultat u Omoljici, ali nismo uspeli. Primili smo drugi gol minut pre kraja i nastavili sa problemima koje imamo u prvenstvu. U narednom periodu očekuje nas nekoliko teških utakmica.

Mi ćemo jednostavno morati da damo sve od sebe kako bi opstali u ovom rangu takmičenja- rekao je sekretar kikindskog kluba, iskusni golman, Marko Vukobrat. Sledeće nedelje fudbaleri ŽAK-a putuju u Plandište na utakmicu protiv “Sloge”, dok će OFK “Kikinda 1909” imati priliku da izađe iz opasne zone pobedom nad glavnim rivalom “Radničkim” iz Kovina.