KIKINDA- Na pojedinačnom prvenstu za mlađe pionire u Beogradu, članovi kikindskog “Partizana” nisu izneverili očekivanja trenera, roditelja i ovdašnje sportske javnosti. Simon Petković je, nakon tri ubedljive pobede, u kategoriji preko 66 kilograma, zauzeo drugo mesto, dok je Miljan Petković, u istoj kategoriji, osvojio bronzanu medalju.

Sistemom žreba, braća Petković sreli su se u polufinalu, pa ostaje žal za finalnom borbom u kojoj je obojici bilo mesto.  Samo malo više sportske sreće nedostajalo je da se i Miloš Rakin okiti medaljom. Kuglašice “Radničkog” dočekale su u 2. kolu Prve lige Srbije- grupa Vojvodina, na kuglani zrenjaninskog “Banata”,  “Slaviju” iz Kovačice. Meč je završen nerešenim rezultatom 4:4. Nada Komanov, kapiten i igračica “Radničkog”, kaže da su utakmicu lagano počele:

– Nakon prvo bloka, imalie smo vođstvo od 2:0 i 52 čunja. Prednost smo održale i u drugom bloku. Bilo je 3:1 i 63 čunja. Međutim, u trećem bloku se dogodio kiks, pa smo od gotovog napravile veresiju. Umesto sigurne pobede, gošće su izborile remi. Narednog vikenda gostujemo “Petrovaradinu”. Staze na Spensu su “teške”, ali ćemo dati sve od sebe- obećala je Komanov.

Takmičari  SK “Apolo” nastupili  su na državnom prvenstvu u 3D streličarstvu, na Petrovaradinskoj tvrđavi, u organizaciji SK “NS2002”. Po izuzetno lepom vremenu, streličari su se  oprobali u imitaciji lova. Gađali su u 24 modela životinja na prostoru cele Petrovaradinske tvrđave. Zlatnom medaljom okitio se stariji pionir Danijel Mikan, u stilu goli luk. U istoj kategoriji Đorđu Miškoviću  pripala je srebrna medalja,  u stilu goli luk. “Apolo” je ovim reultatima potvrdilo dominaciju u 3D streličarstvu u pionirskim kategorijama.

Državno prvensto u 3D streličarstvu na Petrovaradinskoj tvrđavi, bila je prilika da se istaknu i streličari “Kentaura”. U kategoriji seniora, Kristijana Kukić osvojila je srebrnu medalju , u stilu goli luk. Isto odličje je pripaplo i Tiboru Horvatu, u stilu PBHB. Sjajnim izdanjem na Petrovaradinskoj tvrđavi, streličari su završili takmičarsku sezonu u 3D disciplini. Na rang listi, u generalnom plasmanu, takmičari “Kentaura” zauzeće prva mesta.