ZRENJANIN- Međunarodni plivački miting “Mladost 2019” okupio je u subotu 358 takmičara, predstavnike 23 kluba iz tri države, u muškoj i ženskoj konkurenciji. Na veoma jakom plivačkom mitingu u komšiluku,  predstavnici “Velike Kikinde” bili su sjajni.

“Narandžasta četa” je u ekipnom plasmanu zauzela drugo mesto iza domaćeg “Proletera”. Naši mladi plivači su osvojili 22 medalje:  10 zlatnih, 8 srebrnih i 4 bronzane. Kikindski plivački klub imao je predstavnicu i na Otvorenom prvenstvu za daljinsko- maratonsko i masters plivanje Srbije, koje je u nedelju održano na bazenu u subotičkoj Dudovoj šumi. Jana Strajnić je  u disciplini pet kilometara osvojila osvojila zlatnu medalju.

Članovi Streličarskog kluba “Kentaur” vratili su se u nedelju iz Bečeja sa četiri medalje. Na revijalnom turniru gađalo se sa po dve strele u mete koje su bile veoma interesantno postavljene.  Kristijana Kukić osvojila je zlatna medalja u stilu BB (goli luk) u kategoriji seniora.

U istoj konkurenciji, zlatna odličja pripala su Branislavu Francuskom (instinktivni luk) i Tiboru Horvatu ( konjički luk). Senior Branko Bokić okitio se  srebrnom medaljom (instinktivni luk) u kategoriji senior. Osim pojedinačnih uspeha, Tibor Horvat i Kristijana Kukić, kao deo mešovite ekipe streličari iz Kikinde, Bečeja i Subotice, osvojili su prvo mesto

Izostao je debi kikindskih “Mamuta” pred domaćom publikom. Premijerni meč na Vašarištu u novoj sezoni je izostao zbog, kako saznajemo, manjka sudija. Najmlađa drugoligaška ekipa u subotu je trebala da odmeri snage sa zemunskim “Piratima”, ali je ta utakmica prolongirana za 25. maj. “Mamute” već u nedelju, 12. maja, očekuje gostovanje u Vršcu. Dočekaće ih neugodni “Lavovi”.