Pobeda

KIKINDA- Košarkaši „Velike Kikinde“ slavili su na domaćem parketu protiv ekipe „SO Koš“ iz Sombora, rezultatom 89:67. Naši košarkaši su osvojili nove vredne bodove u sedmom kolu Druge regionalne lige- sever. Kikinđani su tokom čitavog toka susreta imali inicijativu, a već nakon prve četvrtine videlo se da domaći košarkaši žele pobedu.

Kako se utakmica bližila kraju, tako se i prednost „Velike Kikinde“ povećavala. U trećoj četvrtini, domaći igrači dobili su goste sa 35:12.  Na samom kraju utakmice došlo je do blagog opuštanja, pa su gosti ipak uspeli da smanje veliku prednost kikindskih košarkaša.

Na kraju je ostalo 89:67. To je bilo dovoljno da ’’Velika Kikinda’’ preuzme lidersku poziciju na tabeli. Bojan Santrač bio je veoma raspoložen za igru, a postigao je 21 koš:

-Čestitam saigračima na sjajnoj igri i pobedi. Solidno smo odigrali utakmicu. Bilo je i perioda opuštanja u igri. Dozvolili smo rivalima da postignu neke lake poene, imali smo neke izgubljene lopte. Sve završilo kako smo i dogovorili pred početak utakmice- rekao je Santrač. U sledećem, osmom kolu, sledi lokalni derbi. Košarkaše „Velike Kikinde“ očekuje susret protiv pretposlednje „Vojvodine“:

-To što ćemo biti gosti neće nam smetati.  Igraćemo na parketu SC „Jezero“. Očekujem dobru utakmicu. Nisu ekipa za potcenjivanje, iako su slabije rangirani. Igraćemo našu igru- poručio je Santrač.