ČAČAK- Petar Stupar, mladi karatista kikindskog “Feniksa”, osvojio je srebrnu medalju na državnom prvenstvu u Čačku. U organizaciji Karate federacije Srbije WKF, prvensto Srbije okupilo stotinak klubova i više od 1.000 takmičara, u pionirskoj i kadetskoj uzrasnoj kategoriji.

Uz malo više sportske sreće, mogao je trinaestogodišnji Petar i do zlata. Tokom borbe, njegov nekontrolisan nožni udarac, sudije su okarakterisale kao kazneni, pa je pobeda pripala rivalu, članu KK “Žandarmerija” iz Beograda. Prva šteta jer je rezultat bio 2:2. Na putu do finala, Petar je ostvario četiri ubedljive pobede, što govori o njegovom nespornom talentu.

O tome, možda, najupečatljivije govori podatak da je dosad osvojio više od sto medalja na domaćim i međunarodnim takmičenjima. Peto prvenstvo Srbije, Petar će pamtiti po ovoj srebrnoj medalji. Kako kažu u KK “Feniks”, njihov mladi karatista ima i reprezentativne nastupe.

Dva puta bio je učesnik prvenstva Balkana, 2018. u Beogradu, a godinu dana kasnije u Banjaluci. Osim što je izuzetan karatista, Petar je i skroz odličan đak OŠ “Đura Jakšić”. Sjajan je i virtuoz na harmonici i učenik OMŠ “Slobodan Malbaški”. Svestran, posvećen, odgovoran i uspešan. Takav je Petar.