BEOGRAD- Rukometaši “Kikinde Grindex” ipak neće biti učesnici play off faze Super A rukometne lige Srbije. Kikinđani su poraženi u Beogradu od “Partizana” sa 32:26 u i spustili su se na sedmu poziciju. Prvo poluvreme počelo je sasvim solidno i naši rukometaši mogli su bez većih problema da prate tempo koji su diktirali domaći.

pa se na odmor otišlo pri rezultatu 12:10. Međutim, u nastavku su “plavi” pravili dosta grešaka, a ni koncentracija im nije bila na zavidnom nivou, pa su rukometaši “Partizana” to iskoristili na najbolji način:

– U prvom poluvremenu bilo je sasvim izvesno da će ovo biti teška utakmica za nas, ali smo kasnije videli da smo napravili mnogo grešaka koje su nas koštale ovakvog poraza. Nije mi jasno zašto smo dopustili sebi da grešimo u nečemu što do sada nismo, ali i to je deo igranja rukometa.

Ovim porazom definitivno smo izgubili šansu da se plasiramo među četiri najbolje ekipe, tako da nam posle redovnog dela prvenstva predstoji doigravanje u sredini tabele- istakao je nakon uakmice direktor kluba, Vojislav Bulatović. Najbolji u redovima kikindskog kluba bio je Dušan Mirić sa pet postignutih golova, a Đorđe Gamber postigao je četiri gola.

Po tri pogotka postigli su Aleksandar Kurteš, Stanimir Komarek i Milan Lisica. Dva puta precizni su bili Nenad Delibašić i Marko Trninić. Nenad Trumbetaš, Nemanja Dukatarov, Mirko Kenjalo i Nikola Vrgović po jednom su se upisali u listu strelaca. U pretposlednjem kolu Super A rukometne lige Srbije, kikindski rukometaši će sledećeg vikenda dočekati “Rudar” iz Kostolca.