KIKINDA- Izabranice Dragana Pecarskog osvojile su prvo mesto na Međunarodnom omladinskom turniru “Vidovdan 2019” u Kruševcu. Dominantna igru odbojkašica OK “Kikinda” adekvatno je vrednovana. Stanislava Saravolac proglašena je za najboljeg igrača. Teodora Pašić najbolji je libero, dok je Dragan Pecarski poneo laskavu titulu najboljeg trenera:

– Ova pobeda predstavlja krunu sezone koju ćemo pamtiti. Dugo smo se spremali za ovaj turnir. Prvo mesto nam je pripalo bez izgubljenog seta, što je sjajan rezultat. Devojkama  čestitam na pruženoj igri u Kruševcu. Jako sam ponosan na njih- priznao je Pecarski. U Kruševcu su proteklog vikenda nezaustavljivi bili i mlade plivačice i plivači “Velike Kikinde”.

Prvenstvo Srbije za pionire obeležila je Teodora Stančić. Zlato joj je pripalo na 200 mešovito, dok  je srebrne medalje osvojila na 100 slobodno i 100 delfin stilom.

Za muška štafetu PK “Velika Kikinda” plivali su Miloš Menda, Aleksa Kockar, Matija Tornjanski i Bogdan Dejanović. Osvojili su bronzanu medalju u disciplini 4X 50 slobodnim stilom. I mladi streličari kikindskog “Apola” navikli su ovdašnju sportsku javnost na medalje. I u Pančevu nisu razočarali.

Kadetkinja Sara Zamurović je bila najbolja u disciplini olimpijski luk. Ona je na prvom mestu rang liste Streličarskog saveza Srbije, u svojoj uzrasnoj kategoriji i pomenutoj disciplini. I Kristijan Olah bio je vrlo dobar. Njih dvoje su kadetski mešoviti tim osvojili zlatnu medalju. Kristijan Olah bio je četvrti u pojedinačnoj konkurenciji.