NOVI SAD- Međuokružno takmičenje iz atletike potvrdilo je da u kikindskom “Partizanu”, uz kvalitetan i stručan rad, stasavaju neki novi klinci.

Na stadionu “Karađorđe” najmlađi atletičari “Partizana” nisu razočarali. Osvojili su pet medalja, po dve zlatne i bronzane i srebrno odličje.

Na najviši stepenik pobedničkog postolja popela se Elena Kiara Kecman. U bacanju kugle uzela je zlato, a pre toga, u Sremskoj Mitrovici, na vojvođanskom prvenstvu, srebrnu medalju.

Ilija Domatez osvojio je zlato, a Vukašin Bajkin srebro u trci na 60 metara. Njihova klupska drugarica, Marina Bešlin, bila je treća u trci na 100 metara. Iz Novog Sada se sa bronzanom medaljom vratila i Svetlana Berbakov.

Ona se takmičila u skoku udalj. Atletski klub “Partizan” postoji od 1998. godine i broji više od 80 članova svih uzrasta. Cilj kluba je da poveća brojnost.

Treninzi se u zimskom periodu održavaju u OŠ “Feješ Klara” i Gimnaziji “Dušan Vasiljev” , a u ostalom periodu godine na atletskoj stazi u dvorištu Gimnazije. Sve informacije možete dobiti na fejsbuk stranici atletskog kluba “Partizan” slanjem poruke.