KLADOVO- Dimitrije Stefanović, član SK “Kikinda” i njegov trener Neca Beloš, od 22.do 29. jula, boravili su na pripremama u Sportkom kampu Karataš kod  Kladova. Pripreme je za mlađe uzrasne kategorije organizovao Streljački savez Srbije. Na pripremama je boravio 31 strelac iz cele Srbije, kao i treneri iz 12 klubova.

– Naporno se radilo svih sedam dana, a najveće probleme zadavale su nam paklene vrućine. I pored toga, mladi strelci odradili su sve što se od njih tražilo. Mlade strece u Karatašu su posetili Dragan Donević, selektor reprezentacije za pušku i Jelena Arunović, selektorka Srbije za pištolj- kaže Neca Beloš, trener SK “Kikinda”.

Pripreme su imale i takmičarski karakter jer su mladi strelci izašli na vatrenu liniju. Održano je takmičenje u gađanju iz pištolja u puške. Dimitrije Stefanović bio je na visini zadatka.

Posle odlično otpucanog osnovnog dela, zauzeo je prvo mesto i kao prvo plasirani ušao u finale. Međutim,  iz finala je izašao kao treći i osvojio bronzanu medalju.  Beloš je zadovoljan učinkom svog pulena, a strelce SK “Kikinda” već u petak, u Novom Sadu, očekuje Prvenstvo Srbije u trostavu.