KIKINDA- Konačni su fudbaleri OFK „Kikinde 1909“ ostvarili prvu pobedu u trećem kolu Vojvođanske fudbalske lige- istok. Na Gradskom stadionu, pred oko 150 gledalaca, savladali su vrlo neugodnog protivnika, novajliju u ovom rangu takmičenja, „Krajinu“ iz Krajišnika sa 3:0. Možda rezultat ne govori tako, ali bilo je poteškoća. Naši fudbaleri morali su prilično da se pomuče, kako bi zabeležili nova tri boda.

U prvom poluvremenu gosti su bili konkretniji, čak su i nekoliko puta ozbiljno ugrozili gol Kikinđana. Odličnu partiju pružio je novi golman Hajrović, sa dosta lepih intervencija. Pet minuta pred kraj prvog dela, goste je kaznio mladi Luka Radak, postigavši lep gol iz akcije:

-Mislim da smo se zaista borili i igrali čvrto, od samog početka. Trud nam se zaista isplatio. Postigao sam prvi gol, posrećilo mi se. Zaista se nadam da ćemo na ovakav način da nastavimo u sledećem periodu- rekao je Radak.

U nastavku utakmice igra je pripala domaćim fudbalerima, koji su iz akcije preko nekoliko igrača, veštim proigravanjem uspeli da povećaju vođstvo, a strelac je bio Marko Spahić. Do kraja je postignut još jedan pogodak iz igre, lepom akcijom je Nikola Utržen postigao treći gol za konačan rezultat:

– Utakmica je bilo veoma teška. Međutim, bila je veoma bitna za ono što nas čeka u budućnosti. Imali su dosta šansi, ali smo ih mi realizovali. Ovo nam daje vetar u leđa i mislim da smo odigrali najbolje poluvreme do sada sa dosta zrelom igrom na terenu. Igrači su pokazali volju i veliku želju, pa se to isplatilo na kraju- ocenio je Saša Kresoja, strateg OFK „Kikinde 1909“.

Na stadionu „Ilija Pantelić“ u Novim Kozarcima odigrana je utakmica između „Slobode“ i  novobečejskog „Jedinstva“. Iako su gosti došli sa namerom da odnesu sva tri boda, imajući u vidu da su se i pojačali tokom leta, domaćini im to nisu dozvoili. Savladali su Novobečejce sa 1:0. Sledećeg vikenda OFK „Kikinda 1909“ dočekuje „Mladost“ iz Omoljice, dok će fudbaleri „Slobode“ na gostovanje „Begeju“ u Žitište.