KIKINDA- Ponovo su nas obradovali mladi plivači i plivačice “Velike Kikinde”. Ovoga puta, učestvali su na Međunarodnom plivačkom mitingu “Poletarac 2019”, a iz Novog Sad su se vrazili sa pet zlatnih i po tri srebrne i bronzane medalje.

U Novom Sadu je blistala Teodora Stančić. Sjajna plivačica okitila se sa četiri medalje. Ona je osvojila zlatne medalje na 50 delfin i 200 mešovito. Srebrne medalje pripal su joj u disciplinama 100 delfin i 100 mešovito. Dobar je bio i Miloš Menda. U Novom Sadu je doplivao do tri medalje. Zlatan je bio na 100 prsno. U trci na 100 mešovito, osvojio je srebrnu medalju, a bronzanu na 100 prsno.

Anja Ristić zlatnom medaljom se okitila na 100 prsno,  a bronzanom na 50 kraul. I Nina Prunić domogla se zlatne medalje i to u trci na 50 prsno. Andrea Ćosić osvojila je bronzanu medalju na 100 mešovito. Međunarodni plivački miting okupio je 495 plivača i plivačica, predstavnike 24 kluba iz četiri zemlje.

I protekli vikend bio je uspešan za mlade džudiste kikindskog “Partizana”.  Na 7. Trofeju džudo kluba “Partizan” u Beogradu, “Svetislav Ivanović Es”, u konkurenciji više od 550 takmičara, naši predstavnici našli su se na pobedničkom postolju. Mia Mortvanski, u konkurenciji poletarki, u kategoriji do 34 kilograma, osvojila je bronzano odličje. Bronzana medalja pripala je  mlađem pioniru Mihailu Miličiću. On je nastupio u kategoriji do 34 kilograma.

Teniseri “Kikinde” su na najbolji mogući način okončali sezonu turnira iz  letnjeg kalendara Teniskog Saveza Srbije. Marko Pekarević osvojio je proteklog vikenda Otvoreno prvenstvo Sombora, turnir druge kategorije, za devojčice i dečake uzrasta do 14 godina.

Teniski klub “Kikinda” u Somboru su reprezentovali još Aleksa Borbelj i Simona Mirčić. Oboje su takmičenje završili u četvrtfinalu. Dejan Ćirić, predsednik TK “Kikinda”, zadovoljan je učinkom tenisera i teniserki. Ponosno ističe da je ovo jedna od najuspešnijih sezona u poslednjih pet godina.