KIKINDA- Zahuktali ŽAK nema nameru da se zaustavi. U bazenu “Jezera” potopljen je i “Dorćol”. Utakmica 7. kolu Prve B lige okončana je rezultatom 17:9.

Nakon prve četvrtine, koju je domaćin dobio sa 5:3, prednost izabranika Miroslava Munćana konstantno se uvećavala. Trener ŽAK-a je nakon utakmice bio vidno zadovoljan:

– Lakše od očekivanog, došli smo do ove pobede. To kažem zato što “Dorćol” ima i nekoliko iskusnih vaterpolista. Međutim, moji igrači su dobro odigrali odbranu, a u napadu bili posebno efikasni.

Broj postignutih golova to i najbolje potvrđuje. Apsolutno sam zadovoljan odnosom prema igri i rezultatom- izjavio je Munćan.

S druge strane, njegov kolega Filip Stojanović, čestitao je domaćinu na pobedi. Iako je, prema rečima  Stojanovića, “Dorćol” dobro krenuo, u nastavku igre nisu imali dovoljno snage i koncentracije da pariraju raspoloženim vaterpolistima ŽAK-a.

Izabranici Miroslava Munćana narednu utakmicu odigraće 11. decembra. U 8. kolu Prve B lige, ugostiće ih “Spartak Prozivka” u Subotici.