KIKINDA- Humani! Medicinski radnici, sportisti, zaposleni u Gradskoj upravi i preduzećima, meštani naših sela, njih 54.

Odazvali su se apelu kikindskog Crvenog krsta i novosadskog Zavoda za transfuziju krvi, i darivali dragocenu tečnost. Nikolini Marić iz Banatske Topole, nije bilo teško da se po vrelom danu zaputi do ovog mesta:

-Završila sam Srednju medicinsku školu i uskoro me, nadam se, očekuje posao. Odazvala sam se jer imam 0 negativnu krvnu grupu. Upravo je ta, ali i B negativna krvna grupa deficitarna. Kad sam čula da su rezerve tih krvnih grupa izuzetno niske, odlučila sam da dođem. Ovo je bilo moje peto davanje- rekla je Nikolina.

Ruskoselac Miloš Nadlački u Crveni krst je došao sa devojkom, ali ona iz medicinskih razloga nije mogla da sedne na stolicu i da krv. Miloš kaže da su i ranije zajedno dolazili da daju krv:

-Radim u “Grindexu”, a igram fudbal. Član sam nakovačkog “Poleta”. Znam da sportisti rado i kad god mogu dolaze da daju krv. Uradio sam to 14. put- saopštio je Miloš.  Pored ostalih, dragocenu tečnost darivala je i Snežana Petrović,  zaposlena u kikindskom Crvenom krstu.

Da su, naročito, u ovom periodu godine akcije dobrovoljnog davanja krvi važne potvrdila nam je dr Milica Simeunović iz Zavoda za transfuziju krvi Vojvodine:

-U letnjem periodu obično su nestabilne zalihe krvi. Zato je važno da se svi ljudu dobre volje starosti između 18 i 65 godina odazovu našim apelima i darivaju dragocenu tečnost- poručila je ona.

Narednog meseca, u Crvenom krstu Kikinda, održaće se dve akcije, i to 7. i 18. avgusta.