NOVI BEČEJ- Prvenstvo Banata za mlađe uzrasne kategorije i seniorsko prvenstvo Vojvodine bilo je u znaku karatiskinja i karatista “Feniksa”.

U Kikindu su se iz Novog Bečeja članovi “Feniksa” vratili sa 19 odličja. Čak 17 medalja osvojeno je na prvenstvu Banata, a još dva su dodali seniori na prvenstvu Vojvodine.

Prvenstvo Banata okupilo je 20  klubova i oko 250 karatista, dok se na seniorskom prvenstvu Vojvodine oprobalo oko 200 takmičara iz 30 klubova. Tanja Sili, trener KK “Feniks”, potvrđuje da su takmičari dugo pripremali za skup najboljih vojvođanski karatista:

-Ovim plasmanom su izborili i pravo učešća na državnom prvenstvu. Ženski kata tim nastupio je u sastavu: Lena Javokljević, Andrea Inđić i Dragana Mijandžić. Njima je pripala bronza, a identično odličje pripalo je muškom kata timu “Feniksa” u sastavu: Srđan Kočiš, Nikola Albulov i Aleksa Rotarov- rekla nam je Tanja Sili. Ona je pohvalila i najmlađe karatiskinje i karatiste “Feniksa”, a naročito osvajače medalja, jer su se plasirali na prvenstvo Vojvodine.

Domaćin će ponovo biti Novi Bečej, a održaće se u nedelju, 7. marta. “Feniks” je u Novom Bečeju reprezentovalo 30 karatista, od poletaraca do seniora. Do zlatnih odličja na prvenstvu Banata došli sledeći karatisti. Pionirke Anja Kiš, Mateja Kosić i Andriana Ćurčin u katama su osvojile zlatnu, a Nera Juhas bronzanu medalju. Marko Novaković i Mia Vašalić, u katama, došli su do srebra, a isto odličje je u borbama pripalo i Ognjenu Kamenoviću.

Srebro je u katama osvojio i poletarac Nikola Skakić. U kategoriji kadeta, u borbama, zlatna je bila Nina Stojnić. Takođe u borbama, srebro je uzela Nevena Vunjak, dok su bronzane medalje osvojili Petar Stupar, Una Kalanj i Teodora Ikić. U borbama su se zlatim medaljama još okitile karatiskinje (nade/kadeti) Nina Stojnić, Una Kalanj, Nevena Vunjak i Ivana Miladinov. Srebro je u katama pripalo i Luki Stajiću.

Zlatne medalje u katama osvojile su pionirke: Andriana Ćurčin, Anja Kiš i Tara Tanackov. Srebrnu medalju u katama, takođe u kategoriji pionira, osvojile su Mia Vašalić, Teodora Kostić i Maša Orelj.