KIKINDA- Nisu lako momci Vladimira Kitanovića na Gradskom stadionu došli do nove i važne pobede u 8. kolu Vojvođanske lige- istok. U derbi susretu gosti iz Žitišta, OFK “Begej”, potvrdio je reputaciju nezgodne ekipe, ali je meč okončan pobedom fudbalera u crveno-belim dresovima 2:1 (2:1).

Nakon tridesetak minuta prave muške igre, poveli su gosti. Da vrag ne odnese šalu, najpre se pobrinuo Dejan Ivanović. Kao i u prethodnim, i na ovoj utakmici, Ivanović je uspeo da se upiše u listu strelaca i poravna rezultat. Samo nekoliko minuta kasnije, u finišu prvog poluvremena, domaćin je poveo efektnim pogodkom Nebojše Đukića za, ispostaviće se, konačnih 2:1.

Imali su tokom drugog perioda igre obe ekipe izgledne šanse, ali su mreže mirovale. Da je ovo značajan trijumf za tim sa Gradskog stadina koji se upustio u trku za prvo mesto I plasma u viši rang takmičenja, potvrdio je šef stručnog štaba OFK “Kikinde 1909”:

-Čestitam momcima na srčanoj igri. Ostavili su srce na terenu. Imamo značajnih kadrovskih promena jer ne možemo da računamo na nekoliko prvotinaca. Osim novih bodova, ova pobeda puno znači i na psihološkom planu.

Sada je i momcima jasno da mogu da stignu i prestignu rivala. Možemo da menjamo formaciju, način igre, a ako treba, da se upustimo i u “tuču”. Postajemo tim koji ima karakter. U narednom kolu nas očekuje gostovanje “Slogi” u Plandištu.  Oni su sve utakmice na domaćem terenu rešili u svoju korist, ali mi ćemo jurišati na novu pobedu- poručio je trener Kitanović.

Iznuren je nakon utakmice bio Nebojša Đukić, strelac drugog gola, naročito u finišu, kad je dobio nezgodan udarac. Potvrđujući da ga protivnički igrači u duel igri nisu štedeli, ovako je prokomentarisao pobedu protiv OFK “Begeja”:

-U svaku utakmicu ulazimo sa željom da pobedimo. Tako je bilo i u današnjem derbiju.  Nakon pada u našoj igri koji su gosti kaznili vođstvom, uspeli smo da se konsolidujemo i za desetak minuta susret rešimo u našu korist. Mislim da posedujemo karakter i pobednički mentalitet, i da tako treba da nastavimo- naglasio je Đukić.

Tim s Gradskog stadiona sakupio je 19 bodova, koliko ima i “Naftagas” iz Elemira. Ispred njih, sa bodom više je “Jedinstvo” iz Banatskog Karađorđeva. Upravo je taj tim danas bio koban za drugog kikindskog predstavnika u Vojvođanskoj ligi – istok.

Nakon poraza u prošlom kolu na Vašarištu od favorizovane “Mladosti” iz Omoljice, nisu se proslavili ni na gostovanju prvoplasiranom “Jedinstvu”. Poraženi su sa ubedljivih 3:0 i na začelju su prvenstvene tabele.

“Žuti mravi” imaju samo četiri boda, a lošija od njih samo je “Radnički iz Sutjeske koji ima bod manje i na poslednjem je 18. mestu. U idućem kolu, tim Slobodana Živkova ugostiće FK “Budućnost” iz Srpske Crnje.