NOVI BANOVCI- Nisu uspeli fudbaleri OFK “Kikinde” da u Novim Banovcima izbore povoljan rezultat.

U utakmici 9. kola Srpske liga-Vojvodina, domaćini su u finišu meča došli do pobedonosnog gola. U 83. minutu, pao je odlučujući gol. “Omladinac” je savladao OFK “Kikindu” sa 1:0. (0:0). Prvotimac OFK “Kikinde”, Dejan Ivanović, kratko se za GRADSKI osvrnuo na ovu utakmicu:

-Malo fudbala sa puno duela po loćem vremenu i natopljenom terenu. Viđeno je malo šansi.  “Omladinac” je pitanje pobednika rešio pred kraj meča.

Posle centaršuta sa desne strane, sa osam metara, gol su postigli glavom. Dodao bih još da se naš golman Dalibor Savkov istakao sa dve, tri lepe odbrane. U narednom kolu, dočekaćemo “1. maj” iz Rume- rekao je Ivanić.

Fudbaleri novokozaračke “Slobode” savladali su sa 2:0 “Borac” iz Starčeva. Nakon pobede u 9. kolu Vojvođanske lige-isto, tim koji s klupe vodi Milan Budisavljević i dalje je na trećoj poziciji sa 20 bodova.

Ispred njih su “Omladinac FAM” sa dva i prvoplasirani “Nagfagas”sa pet bodova više. Trener Budisavljević istakao je da je zadovoljan kako je utakmica tekla svih 90 minuta:

-Bez obzira na vremenske uslove, kišu i klizav teren uspeli smo da pobedimo. Golove su postigli Nemanja Vrbaški i Marko Spahić. Naša pobeda je zaslužena. Van stroja su bila trojica igrača i to dvojica zbog povrede, a jedan zbog crvenog kartona. Ipak, dali smo sve od sebe što je urodilo plodom- rekao je trener Milan Budisavljević.

U nedelju će u Ruskom Selu lokalni derbi odigrati domaća “Crvena zvezda” i velikoselska “Kozara”. Goste će sa klupe predvoditi novi trener.

Jovici Lakiću ovaj klub, rival, ali i njihov trener, Rade Medić, nisu nepoznati. U ovom rangu takmičenja, “Crvena zvezda” i “Kozara” će derbi odigrati nakon šest godina.