KIKINDA- Nisu se svi radovali, neki baš kiksnuli!

Izabranici Slobodana Mitrovića, bez većih poteškoća, savladali su BAK iz Bele Crkve sa 4:0 (2:0) u 26. kolu Vojvođanske lige-istok.

Mrežu tima iz donjeg dela tabele načeo je mladi Nemanja Kovačević već u 8. minutu. I u ovom meču je mladi as “Slobode” bio raspucan, pa je još jedan pogodak postigao u 32. minutu. Ognjen Đorić u finišu meča povećava na 3:0. Igrao se 85. minut.

Samo tri minuta kasnije Nikola Galić povećava vođstvo na konačnih 4:0. “Sloboda” je na sedmom mestu sa 37 bodova, a narednog vikenda igraće sa “Jedinstvom” u Banatskom Karađorđevu. To je u ovom kolu bio rival ruskoselskoj “Crvenoj Zvezdi”. Domaćin je slavio sa 4:1 (2:1).

Istakao se Stefan Terzin sa tri gola. Ruskoselci su poveli njegovim golom. Bilo je to u 5. minutu. Još dva je dodao u 41. i 48. minutu. Četvrti gol dao je Bojan Popeskov u 70. minutu. Oni su na 10. poziciji. Sakupili su 31 bod, a u narednom kolu sastaće se sa “Borcem” iz Starčeva. U Srpskoj Crnji je “Budućnost” ugostila velikoselsku “Kozaru”.

Utakmicu je dobio domaćin sa 4:3(1:1). Strelci za tim Zorana Karanovića bili su Nikola Karanović, Denis Stojkov i Aleksa Petrović. Šestoplasirana “Kozara” ima 39 bodova, a u narednom kolu ugostiće “žute mrave”. ŽAK meč 26. kola igra u nedelju u “Starčevu” sa Borcem.

Neprijatno je iznenadila OFK “Kikinda”. Fudbaleri “Tise” iz Adorjana odneli su bodove sa Gradskog stadiona. Meč je okončan rezultatom 3:1(2:0) u korist gostiju. Jedini gol za domaći tim postigao je Viktor Molnar.

Priliku za popravi imaće u narednom 27. kolu Srpske lige- Vojvodina. Gostovaće poslednjeplasiranom timu u Bačkoj Palanci. To je OFK “Bačka”.