NAKOVO- Dosanjali dugogodišnji fudbalski san!

Fudbaleri nakovačkog “Poleta” savladali su “Crvenu Zvezdu” iz Pavliša sa 2:0 (0:0) i plasirali se u viši rang.

U revanš utakmici za popunu Vojvođanske fudbalske lige- istok sve je rešeno u drugom poluvremu.

Poveo je “Polet” u 61. minutu golom Nemanje Nešića. U 92. minutu, kad se činilo da slavlje može da počne, navijače je do ekstaze doveo Danilo Vukobrat golom koji će se još dugo prepričavati.

Usledilo je neopisivo slavlje, a trener Saša Kresoja nije mogao, a ni želeo da zadrži suze:

– Videli ste emocije na terenu i našu želju. Imali smo više od igre, više šansi. Mislim da smo u dve utakmice pokazali više i zasluženo pobedili.

“Polet” je zaslužio da se vrati na vojvođanski fudbalski istok. Čestitam mojim igračim na hrabrosti i zalaganju. Oni zaslužuju da igraju u tom rangu, svi do jednog.

Teško je u ovom trenutku reći da li ćemo se pojačati. Najbitnije je da zadržimo kostur ekipe.

Ovu pobedu posvećujemo svim ljudima koji su gradili “Polet”, ovim divnim momcima i mom ocu- poručio je Kresoja. Strelac prvog gola, Nemanja Nešić, takođe nije krio emocije:

– Bila je ovo utakmica godine. Po veoma teškom vremenu, smogli smo snage da dosanjamo fudbalski san i drugo poluvreme prelomimo u našu korist- rekao je Nešić.

Nakon šest dugih godina “Polet” se vratio u Vojvođansku fudbalsku ligu- istok. Pretprošle sezone bili su na korak od cilja, a sad su u tome uspeli:

-Trenirali smo, radili i borili se. Najzad nam se trud isplatio. Možda smo imali i malo više sportske sreće, ali znate kako se kaže.

Sreća prati hrabre. Naš prvi i osnovni cilj biće da izborimo opstanak u ovom rangu- kazao je Danilo Vukobrat.