KIKINDA- U srpskoligaškom fudbalskom karavanu!

Ove jeseni dobro je krenulo timu sa Gradskog stadiona. Izabranici Zdravka Trivkovića mogli su u 5. kolu i do pobede, ali susret sa “Omladincem” iz Novih Banovaca okončan rezultatom 1:1.

Nakon propuštene prilike iz jedanesterca, mreža gostiju zatresla se u 75. minutu. Radost navijačima doneo je Bogdan Mojsilović, ali je samo pet minuta kasnije “Omladinac” izjednačio. U narednom 6. kolu, jedini neporaženi tim putuje u Inđiju na meč sa “Železničarom”. Kikinđani su na 4. poziciji sa devet bodova.

Od naših predstavnika u Vojvođanskoj fudbalskoj ligi-istok, u 5. kolu, “Polet” je poražen kod kuće. Bodove iz Nakova odneli su fudbaleri “Mladosti” iz Omoljice. Na kraju je bilo 5:3 za goste.

Velikoselska “Kozara” pobedila je sa 4:1 “Rusandu” iz Melenaca. Do remija su stigli ruskoselska “Crvena Zvezda” i novokozarka “Sloboda”.

Momci Jovice Lakića odigrali su 1:1 u Starčevu sa “Borcem”, a identičnim rezultatom u Česteregu je završena utakmica između “Napretka” i “Slobode”. Ruskoselci su i dalje na liderskoj poziciji sa 13 bodova, koliko imaju još dva kluba.

“Polet” je na 9. poziciji sa osam bodova. Ispod Nakovčana su fudbaleri “Slobode” sa pet bodova. Na 11. poziciji je “Kozara”. Sakupili su četiri boda.

Područna liga Zrenjanin

Peto kolo obeležio je lokalni derbi u Mokrinu između “Delije” i ŽAK-a. Domaćim je savladao “žute mrave” sa 2:1. U Bašaidu je “Vojvodina” pobedila “Omladinac” iz Ravnog Topolovca sa 3:1. Fudbaleri “Napretka” iz Banatske Topole nisu uspeli da u Zrenjaninu izbegnu poraz. ŽFK “Banat” bio je bolji i slavio sa 4:1.