RUSKO SELO- Domaćin se radovao na kraju derbija!

Ruskoselska “Crvena zvezda” savladala sa 2:1(1:0) “Slobodu” iz Novih Kozaraca u 13. kolu Vojvođanske lige- istok.

Domaćin je poveo već na početku meča. U 7. minutu, radost malobrojnim navijačima doneo je Stefan Terzin. Tim rezultatom se otišlo na odmor. Uspeli su gosti da poravnaju u 64. minutu. Gol je postigao mlađani Ognjen Đorić.

Međutim, samo tri minuta kasnije, neopisivo slavlje “Crvenoj zvezdi” donosi Slobodan Simić. Do kraja meča viđeno je još nekoliko izglednih šansi, od kojih je najzreliju u finišu meča imao Nikola Galića.

Da je komšijski derbi više od fudbala potvrdio je Boško Mihajlović, šef stručnog štaba “Crvene zvezde”:

– Očekivali smo težak i neizvestan meč, a upravo je tako i bilo. Čvrst, pun tempa, bez puno šansi, derbi je opravdao očekivanja.

Bitno je da smo naše šanse materijalizovali. Čestitam mojih momcima na hrabrosti i zalaganju. Preostala su još dva kola. Okrećemo se meču u Žitištu protiv “Begeja”, dok ćemo u poslednjem dočekati “Radnički” iz Kovina.

Najpre u Žitištu, a potom i na našem terenu, pokušaćemo da izborimo povoljan rezultat- rekao je Mihajlović za naš portal.

Iako je nakon poslednjeg sudijskog zvižduka preovladao utisak da je ishod derbija mogao da bude i drugačiji, nije trener “Slobode”, Slobodan Mitrović, mogao da nađe zamerke za ponašanje njegovih igrača na terenu. Ipak, ostala je žal za propuštenim prilikama:

– Dobro smo odigrali prvo poluvreme, ali nas je taj rani gol možda malo i poremetio. U ovom meču je presudilo iskustvo “Crvene zvezde”. Mojim fudbalerima nemam na čemu da zamerim.

Pružili su dobru partiju, ali ima tu dosta i mladosti. Čeka nas i u idućem kolu teško gostovanje. Idemo u Starčevo na meč sa “Borcem”, a u poslednjem kolu dočekujemo “Begej” iz Žitišta- kazao je Mitrović.

Meč 13. kola odigrali su i “žuti mravi”. U Omoljici je slavila “Mladost”. Na kraju je bilo 2:1 (1:1). Železničari će naredne nedelje ugostiti “Polet” iz Idvora.