KIKINDA- Poput hladnog tuša došao je novi poraz za tim sa Vašarišta. U 29. kolu Vojvođanske lige- istok, ŽAK je sa 3:1 (2:0) izgubio od “Crvene zvezde” iz Vojvode Stepe.

Već u prvom poluvremenu, gosti su vodili sa 2:0. Nadu da “žuti mravi” mogu do preokreta, u 64. minutu doneo je Vladimir Radivojac.

Zahvaljujući njegovom golu, domaći su se rastrčali po terenu. Pritiskali su gostujuće igrače, a stativa je sprečila Železničare da stignu do izjednačenja. Šutirao je kapiten Igor Fučak.

I onda u finišu meča, gosti iz Vojvode Stepe stižu do trećeg gola. Videlo se da su fudbalerima  Strahinje Vaskovića sve lađe potonule. Strelac jedinog gola za ŽAK nije bio raspoložen za razgovor, a uzroke novog poraza pojasnio je šef stručnog štaba:

– Još jedna izgubljena utakmica. U problemu smo, nema šta. Raspolažem manjim igračkim kadrom. Zdravstveni bilten nije dobar. Definitivno ne ide.

Iz utakmice u utakmicu pokazujemo sve manju želju za opstankom. Do kraja prvenstva ostala su još četiri kola, a dosta smo bodova izgubili na našem terenu, ali i na gostovanjima- priznao je Vasković i nastavio:

-Nismo ni u ovoj utakmici, nakon gola Vladimira Radivojca, uspeli da se vratimo. Pokušaćemo da se borimo do kraja. Naredno kolo smo slobodni što nam takođe ne ide u korist. Naš naredni rival biće “Radnički” iz Sutjeske. Nada poslednja umire, ali smo zaista u velikom problemu- zaključio je Vasković.

ŽAK se nalazi na 15. mestu prvenstvene tabele sa 23 boda i u zoni je ispadanja iz vojvođanskog istoka. U sezoni u slavi veliki jubilej, 90 godina postojanja i rada, timu sa Vašarišta definitivno se klima pod nogama.