KIKINDA- Vaterpolisti ŽAK- a nisu propustili priliku da se osvete beogradskom “Singidunumu” za jedini poraz u prolećnom delu prvenstva.

U derbi susretu 10. kola Prve B lige, izabranici Miroslava Munćana savladali su “Singidunum” sa ubedljivih 11:6. Već u prvoj četvrtini, koji su naši momci dobili sa 5:3, bilo je jasno da vaterpolisti ŽAK- a silno žele pobedu.

U preostale tri četvrtine, rešetali su gol gostujućeg tima sa svih pozicija. Vetar u leđa saigračima je pružio sjajni golman Miloš Marinković. Njegove odbrane dodatno su demotivisale igrače “Singidunuma”.

Dok  je on znalački zaustavljao šuteve gostiju, vaterpolisti ŽAK-a zatrpavali su mrežu Beograđana. Miroslav Munćan, trener ŽAK-a, bio je vidno zadovoljan ishodom derbija, ali i odnosom vaterpolista prema igri tokom prve prvenstvene utakmice nakon zimske pauze:

-Zadovoljan sam učinkom svih igrača. Dobro smo otvorili meč i do kraja derbija kontrolisali igru. Zasluženo smo pobedili, moram da priznam i lakše nego što smo očekivali. Odigrali smo dobru odbranu.

Naš golman je bio odličan. Mislim da je ključ pobede zapravo bila naša sjajna igra u odbrani- konstatovao je Munćan i dodao da će u narednom 11. kolu, ŽAK biti slobodan.