KIKINDA- Vaterpolisti ŽAK-a savladali su obrenovački TENT rezultatom 14:8. U utakmici 3. kola Prve B lige, naši vaterpolisti nisu dozvolili da ih gosti iznenade u “Jezeru”, s obzirom da su bili favoriti.

Već u prve dve četvrtine, naši vaterpolisti izdominirali su. Taj period igre dobili su sa 7:0.

Po četvrtinama je bilo: 2:0, 5:0, 4:3 i 3:5. Predsednik i iskusni igrač PVK ŽAK, Slobodan Jakšić, osvrnuo se za GRADSKI na ubedljivu i očekivanu pobedu:

-Važili smo za velikog favorita pred našom publikom. Veoma dobro smo otvorili utakmicu i postigli tri brza gola. Pružili smo borbenu, požrtvovanu i efikasnu igru.

U trećoj četvrtini malo smo “smanjili gas”. Priliku su dobili mlađi igrači. Iskusili su žar prvenstvene utakmice- rekao je Jakšić i dodao da je poljuljani moral sada stabilizovan:

-Nije bilo lako jer smo kiksnuli u “hramu vaterpola” na Tašmajdanu, protiv “Singidunum”. Taj meč su Beograđani dobili sa 8:7. Puni smo optimizma i želji nadigravanja sa svim ekipama- priznao je Jakšić.

I trener ŽAK-a, Miroslav Munćan, zadovoljan je pruženom partijom i konačnim rezultatom:

-Najviše sam zadovoljan prvim delom utakmice. U tom periodu igre bili smo dominatni. Igrali smo našu igru.

Dao sam šansu i mlađim vaterpolistima. Očekujem da nastavimo u ovom ritmu-kazao je Munćan. Vaterpolisti ŽAK- a će narednu utakmicu odigrati za dve nedelje sa beogradskim “Košutnjakom”.