KANJIŽA/KIKINDA- Fudbaleri “Kozare” pobedili su sa 2:1 (1:0) “Tisu” iz Adorjana na stadionu “Potisja” u Kanjiži. Zlata vredna pobeda za ekipu iz Banatskog Velikog Sela i nešto bolju situaciju na tabeli Srpske lige-Vojvodina. Pokušavao je domaćin da ugrozi gol “Kozare”, naročito u prvih 30 minuta.

Kazna je usledila nekoliko minuta kasnije. U 37. minutu, iz slobodnog udarca, sa 25 metara, projektil Milana Bunića, golman domaćih Dušan Tasić izbija u korner. U gužvi se nakon izvođenja kornera najbolje snašao Ilija Erdeljan i glavom loptu spustio u desni donji ugao za vođstvo tima iz Banatskog Velikog Sela.

“Kozara” je do drugog gola atigla pogotkom Borisa Ćirića u 63. minutu. Po desnoj strani, odlično mu je asistirao Jovan Runjević. “Tisa” je uspela da ublaži vođstvo desetak minuta pre kraja meča. U 87.minutu, gosti iz Banatskog Velikog Sela imali su sreće jer je fudbaler domaćeg tima, Aleksandar Ćovin, sa 25 metara, pogodio prečku. Razloga za slavlje konačno je bilo i na Vašarištu.

Tim Slobodana Živkova je u 5. kolu Vojvođanske lige- istok savladao “Proleter” iz Banatskog Karlovca sa 3:1 (3:0). “Žuti mravi” poveli su golom Armanda Čekić, odmah na početku utakmice.

Vladimir Radivojac povećao je da vođstvo ŽAK-a, a na odmor se otišlo sa tri gola razlike. Armando Čekić još jednom se upisao u listu strelaca:

-Posle serije loših rezultata, nesigurnost se uvukla u moju ekipu. Raduje što su momci, naročito u prvih 45 minuta, odigrali odlično, a nešto slabije u nastavku. Upravo iz tog straha, ređale su se greške, naročito u odbrani. U jednoj takvoj situaciji smo i dobili gol, sa loptom iz sredine što je nedopustivo. To ne sme da se dešava. U finišu meča, Daniel Kočiš je promašio penal- konstatovao je Živkov. Železničari su ovom pobedom utekli sa začelja tabele. Marko Krnić ovako je video meč protiv “Proletera”:

– Dali smo maksimum, naročito tokom prvog poluvremena. Ostavili smo srca na terenu. Šteta što smo u drugom poluvremenu malo opustili. To nikako ne sme da nam se dešava u nastavku sezone.

Bodovi se teško sakupljaju, a ako nastavimo sa ovako angažovanom igrom, mislim da možemo na kraju da se nađemo i u gornjem delu tabele. Od ŽAK- a se to i očekuje. Možda za nekoliko sezona doguramo i do Srpske lige- optimistično je poručio Krnić.