KIKINDA- Nisu uspeli vaterpolisti ŽAK-a da na startu nove sezone zabeleže pobedu u “Jezeru”. Gosti iz Zemuna slavili su 9:8.

Iako su naši momci vodili tokom tri trećine, u poslednjoj su dozvolili “Zemunu” da ih prestigne.

Kad smo pre nekoliko dana, uoči premijernog meča i povratka Kikinđana u Prvu A ligu nakon osmogodišnje pauze, razgovarali sa Miroslavom Munćanom, trener ŽAK- a je upozorio i na takav epilog. Na žalost, ispostavilo se da je bio u pravu:

-Dobro smo otvorili utakmicu. Poluvreme je okončano u našu korist. Bio je 7:4. U trećem periodu igre, ekipa je bukvalno stala. Šut je potpuno zakazao. Iz nekog razloga, lopta nije htela u mrežu, pa je “Zemun” tu trećinu dobio sa 2:0.

Iako smo u poslednju četvrtinu ušli sa golom prednosti, loša igra u napadu se nastavila. Gol nas jednostavno nije hteo- kaže Munćan za GRADSKI. S druge strane, gosti nisu imali takve probleme, pa su preokrenuli rezultat i odneli bodove iz Kikinde:

-Umesto da rutinski završimo meč, doživeli smo poraz na startu prvenstva. Iz ove utakmice valja izvući pouke, kako nam se slične stvari ne bi dogodile u preostalih 17 utamica. Prva naredna je već idućeg vikenda. Putujemo u Bečej na meč istoimenoj ekipi.

Biće to potpuno drugačija utakmica od ove. Bečejci su fizički slabiji, a pokretljiviji od nas. Spremićemo se dobro i pokušati da izborimo povoljan rezultat- rekao je Munćan.