KIKINDA- Đorđe Tešin, član Gradskog veća za poljoprivredu, saopštio je da je lokalna samouprava za subvencije u oblasti agrara ove godine opredelila 20 miliona dinara.

U odnosu na prethodnu godinu povećani su i broj mera i iznos sredstava namenjenih podršci poljoprivrednim proizvođačima, posebno mladim poljoprivrednicima, nabavci sistema za navodnjavanje i drugim investicijama:

– Prošle godine zainteresovani poljoprivredni proizvođači mogli su da konkurišu za neku od 13 mera podrške, do utroška raspoloživih sredstava.

Grad je tada za te namene izdvojio 13 miliona dinara. Ove godine obezbeđeno je 20 miliona dinara za sprovođenje 16 mera. Predlog mera upućen je nadležnom ministarstvu i očekujemo da saglasnost dobijemo u narednim danima- rekao je Tešin na “Danu polja strnih žita”.

On je podsetio da Grad Kikinda već godinama uspešno sarađuje sa Poljoprivrednom stručnom službom “Kikinda”, organizatorom ovog tradicionalnog agrarnog skupa koji se održava uoči početka žetve.

Povećanje budžeta za subvencije i proširenje broja mera trebalo bi da doprinesu unapređenju poljoprivredne proizvodnje i većoj podršci proizvođačima u uslovima sve izraženijih klimatskih izazova