ZRENJANIN- Prvenstvo Vojvodine za sve uzrasne kategorije u Zrenjaninu obeležili su plivači i plivačice “Velike Kikinde”. U pojedinačnoj konkurenciji, ali i u štafetama, naši plvači bili su sjajni. Svi zaslužuju čestitke.

U komšijskom bazenu naročito se istakla Nina Tornjanski sa čak pet zlatnih medalja. U kategoriji mlađi juniori, prva je bila na 50 i 100 delfin. U apsolutnoj kategoriji, u istim disciplinama, ponovo je bila najbolja. Do petog zlata stigla je kao članica ženske juniorske štafete 4×100 mešovito. U našoj štafeti plivale su i sjajne Dejana Veskov, Anja Ristić i Jana Stanić.

Dejana Veskov, po ko zna koji put, potvrdila je kvalitet. U kategoriji stariji juniori, zlatnim medaljama se okitila na 100 i 200 leđno. U apsolutnoj kategoriji uzela je srebra na 100 i 200 leđno. Medaljama su se okitili i naši ostali plivači i plivačice. Kod mlađih juniora je Aleksa Trnić zlato osvojio na 100 kraul, a srebrno na upola kraćoj deonici. U prsnom stilu identičan rezultat ostvario je Filip Erdeljan.

Zlatnu medalju na 100 delfin, a srebnu na 50 delfin uzeo je Filip Babić. Anja Ristić je prva bila na 200 prsno, dok je srebnu medalju osvojila na 50 delfin. Sjajna je bila i Jana Strajnić. Zlatne medalje osvojila je na 200 i 400 kraul. Anđela Beloš je do prvog mesta doplivala na 200 delfin, dok je duplo kraćoj deonici zauzela drugo mesto.

I u kategoriji starijih juniora plivači i plivačice “Velike Kikinde” nisu izneverili. Kristina Miličić bila je zlatna na 50 Ii 100 kraul. Miloš Đurić osvojio je zlatnu medalju na 100 prsno, a srebrnu na 50 prsno. Milica Matijević je u apsolutnoj kategoriji prva bila na 50 kraul, a druga na 100 kraul. Kristina Miličić zlatna je bila na 100 kraul, a druga na 50 kraul. Miloš Đurić okitio se zlatom na 100 prsno, dok je treći bio na duplo kraćoj deonici.

U ovoj kategoriji je Teodora Stančić uzela srebro na 50 delfin. Jana Strajnić osvojila je još dve zlatne medalje na 200 i 400 kraul. Anji Ristić pripalo je zlato na 200 prsnim stilom. Anđela Beloš srebna je bila na 100 i 200 delfin stilom. Srebrne medalje još su osvojili Fili Erdeljan na 100 prsno i Filip Babić na 100 delfin. Obe štafete “Velike Kikinde” u disciplini 4×100 kraul u Zrenjaninu su bile neprikosnovene u apsolutnoj kategorji. Naša zlatna muška štafeta plivala je u sastavu: Filip Erdeljan, Miloš Đurić, Filip Babić i Aleksa Trnić. Zlatnu medalju kod devojaka su osvojile: Milica Matijević, Teodora Stančić, Anđela Beloš, Kristina Miličić.

I najmlađi plivači i plivačice “Velike Kikinde” u Zrenjaninu su bili odlični. Pioniri i pionirke osvojili su 8 medalja: 4 zlatne, srebrnu i 3 bronzane. Matija Tornjanski dva puta se penjao na  najviši stepenik pobedničkog postolja. Zlatne medalje osvojio je na 50 leđno i na 50 kraul. Luka Đukić doplivao je do zlata na 50 prsno. Veljko Karanović treći je bio na 50 leđno. Bronzu je na 50 prsno uzeo Igor Kermendi.

U štafetama su naši takmičari osvojili tri odličja. U kategoriji pionira na 4×50 mešovito zlao su uzeli:  Vuk Karanović, Luka Đukić, Matija Tornjanski i Igor Kermendi. Srebrna medalja pripala je pionirkama u disciplini 4×50 kraul. Plivale su Lea Pajtašev,Mina Radivojša, Ana Stefanović i Minja Balint. Bronzu je osvojila i muška pionirska štafeta na 4×50 kraul u sastavu: Dejan Gan, Matja Radivojša, Milip Boćan Filip i Marko Protić.

U kadetkoj konkurenciji, “Velika Kikinda” osvojila je 7 medalja, po 3 zlatne i bronzane, kao i srebnu. Teodora Stančić prva je bila 100 delfin, a druga na 200 mešovito. Miloš Menda osvojio je zlatnu medalju na 100 prsno, a Vladan Čubrilo bronzu na istoj deonici. Aleksandar Berbakob treći je bio na 100 leđno, dok je bronza pripala i Veljku Karanoviću na 50 kraul. Kadeti “Velike Kikinde” zlatnu medalju osvojili su u štafeti 4×50 mešovito, u sastavu: Veljko Karanović, Miloš Menda, Bogdan Dejanović i Aleksandar Berbakov.