SARAJEVO/RUSKO SELO- Bianka Berta, učenica OŠ “Gligorije Popov” iz Ruskog Sela, lane je u Splitu, u finalu “Sportskih igara mladih”, osvojila srebrno mesto, a identičan rezultat ostvarila i ove godine u Sarajevu.

Supertalentovana stonoteniserka, na najbolji mogući način, reprezentovala je Rusko Selu, Kikindu i Srbiju u finalu “Sportskih igara mladih”. SIM-ovci su u luksuznom hotelskom kompleksu na Ilidži boravili od 20. do 24. oktobra.

Deca su se tako takmičila u šahu, tenisu, rukometu, uličnoj košarci, atletici, odbojci, odbojci na pesku, stonom tenisu, malom fudbalu i igri između dve vatre.

Srbiju je u Sarajevu predstavljalo 270 članova, a mladi sportisti su nadmetali rukometu,  između dve vatre i tenisu. Sjajni su bili šahisti, stonoteniseri, fudbaleri, odbojkaši, košarkaši, odbojkaši na pesku i atletičari iz Niša, Prijepolja, Kraljeva, Kuršumlije, Sremske Mitrovice, Kragujevca, Čačka, Kruševca, Novog Sada, Kikinde, Surdulice, Bosilegrada, Beograda, Aleksinca, Šapca, Priboja, Obrenovca, Nove Varoši, Sokobanje, Čajetine i Čelareva.

Srbija ima razloga da se ponosi, budući da su takmičari iz naše zemlje u ukupnom plasmanu osvojili ubedljivo najveći broj medalja- čak 37 i to 16 zlatnih, 11 srebrnih i 10 bronzanih. Srebrno je iz Sarajeva donela Bianka.

Sa njom smo se poslednji put družili početkom juna, kad su se  mladi sportisti iz Kikinde i okolnih sela, ali i njihovi drugari iz Beograda, Novog Sada, Subotice nadmetali u tri pojedinačna sporta. Prvi deo “Sportskih igara mladih”, bio je u znaku stonoteniserki iz Ruskog Sela. Bianka Berta je, bez većih problema, zauzela  prvo mesto u njenoj uzrasnoj kategoriji:

– Od pete godine bavim se ovim sportom . Članica sa STK “Čarnojević”. Ponosna sam na  srebro iz Splita, ali i što sam kao mlađa kadetkinja igrala za reprezentaciju Srbije- rekla nam je tada Bianka. Veliko finale “Sportskih igara mladih” nije održano u Splitu, ali to ovoj sjajnoj stonoteniserki nije smetalo da ponovo osvoji medalju.