KIKINDA- Tradicionalni plivački miting “Prolećni kup Banata” protekao je u znaku domaćina

U konkurenciji 18 kluba, plivačice i plivači “Velike Kikinde” osvojili su u ekipnom plasmanu prvo mesto, ispred zrenjaninskog “Proletera” i “Novog Sada”.

U pojedinačnoj konkurenciji, naši takmičari su osvojili  43 odličja: 14 zlatnih,19 srebrnih i 10 bronzanih medalja.

Već po tradiciji, sjajne su bile i štafete “Velike Kikinde”. Do zlatne medalje na 4x 50 mešovito doplivale su Nina Tornjanski, Imara Bella Thorpe, Kristina Miličić i Milica Matijević.

U istoj disciplini, srebrnu medalju za “Veliku Kikindu” osvojile su članice štafete u sastavu: Dejana Veskov, Anja Ristic, Teodora Stančić i Jana Strajnić.

Muškim štafetama na 4 x 50 mešovito pripale su srebrna i bronzana medalja. Drugo vreme je ostvarila štafeta za koju su plivali: Veljko  Karanović, Filip Erdeljan, Filip Babić i Aleksa Trnić.

Trećim  mestom na “Prolećnom kup Banata” morala je da se zadovolji štafeta “Velike Kikinde” koju su činili Matija Tornjanski, Miloš Menda, Aleksa Kockar i Bogdan Dejanović.  Naš klub su na ovom plivačkom mitingu reprezentovala 42 takmičara, a svako od njih je osvojio jednu do tri medalje.