KIKINDA- Ekološkom akcijom simboličnog naziva “Cvet- za bolji svet”, u vrtiću “Kolibri” još jednom je ukazano na značaj zajedništva dece, roditelja i vaspitača, ali i na važnost očuvanja prirode i razvijanja ekološke svesti od najranijeg uzrasta.

Povodom Dana porodice, dvorište vrtića pretvoreno je u malu zelenu oazu u kojoj su vaspitači, mališani i njihovi roditelji zajedno sadili cveće i ukrasno drvo:

– Drago nam je što su upravo roditelji učestvovali u sadnji. U fokusu su porodica i očuvanje prirode. Roditelji mališana bili su donatori semena cveća i sadnica. Oni su naši verni saradnici i partneri- istakla je Aleksandra Ludajić, rukovodilac vrtića “Kolibri”.

Vođa eko-tima u vrtiću, Branislava Grujić, navela je da je u akciji učestvovalo čak 190 devojčica i dečaka, a posebnu simboliku imalo je i pakovanje semena u reciklirani papir koji su mališani sami pravili:

– Ovo nije naša prva ekološka akcija. Kad god nam se ukaže prilika, akcenat stavljamo na ekologiju i ovakve aktivnosti.

Prošle godine zasadili smo voćni kutak sa patuljastim voćem i redovno brinemo o svim biljkama u našem dvorištu. Deca uvek uživaju, a roditelji takođe- rekla je Grujić.

Poseban trenutak obeležili su najstariji predškolci, koji su zasadili ukrasni bagrem i položili vremensku kapsulu sa ekološkim porukama.

Ostavili su tako simboličan trag generacije koja uskoro napušta vrtićke dane.