NOVI SAD- Plivačice i plivači “Velike Kikinde” osvojili su deset medalja na 22. Uskršnjem plivačkom mitingu u Novom Sadu.

Na mitingu međunarodnog karaktera, koji je održan u SC “Slana Bara”, naši plivači nastavili su tamo gde su stali na prethodnom takmičenju.

Iako je za razliku od “Prolećnog kupa Banata”, osvojeno znatno manje medalja, naša plivačka ekipa nije bila tako brojna kao u “Jezeru”, proteklog vikenda. U Novom Sadu je učestvovalo desetoro plivača “Velike Kikinde”. Osvojili su deset medalja.

Teodora Stančić osvojila je dve zlatne medalje na 100 delfin i 200 mešovito. Matija Tornjanski uzeo je zlato na 100 slobodno, a srebno na 200 mešovito. Igor Kemendi do cilja je stigao drugi u trci na 100 prsno, a treći na 100 kraul. Zlato je iz Novog Sada doneo Luka Đukić. On je trijumfovao na 100 prsno.

I to nije sve. Aleksa Kockar osvojio je zlatnu medalju na 100 delfin, a srebrnu na 100  leđno. Sjajna je bila i štafeta “Velike Kikinde” na 4×50 za koju su plivali Aleksa Kockar, Teodora Stančić, Minja Balint i Matija Tornjanski. Osvojili su srebrnu medalju.