KIKINDA- Maksimalnom pobedom protiv gostujuće ekipe iz Maglića, odbojkaši MOK “Kikinda” otvorili su novu sezonu Prve vojvođanske lige- zapad i pokazali rešenost da se naredne nađu u višem rangu takmičenja. Trener Milan Radosavčev smatra da su njegovi izabranici mogli da pruže još bolju partiju. Kikinđani su goste iz Maglića savladali sa 3:0 u setovima (25:14, 25:16 i 25:19):

– Nismo blistali, iako rezultat ukazuje da se radi o rutinskoj pobedi. Analizirajući meč, igračima sam rekao da moraju da imaju ozbiljniji pristup, bez obzira koje sa druge strane mreže.

Igrali smo bez Peđe Anđelića, odbojkaša koji je pojačao naše redove. Očekujem da u narednim utakmicama sve dođe na svoje mesto.  Zaista mislim da imao realne šanse da se plasiramo u Drugu ligu- rekao je Radosavčev. Kapiten MOK “Kikinda”, Miloš Padejčev, ovako je za portal GRADSKI ocenio igru protiv OK “Maglić” iz istoimenog mesta:

– Tačno je da smo utakmicu relativno lako dobili, ali zaista nismo odigrali na željenom nivou, onako kako znamo. Nismo se predstavili u našem najboljem svetlu.  Tačno je i  da smo potcenili rivala. U 2. kolu ponovo ćemo igrati u Kikindi, i to protiv ekipe iz Turije. Učinićemo sve da osvojimo nove bodove i upustimo se u trku za viši rang- priznao je Padejčev.

Odbojkaši su premijerni meč odigrali u sali OŠ “Žarko Zrenjanin”, dok su odbojkašice OK “Kikinda” dobru igru prikazale na parketu SC “Jezero”. U 1. kolu Vojvođanske lige, pred blizu 150 gledalaca, naše devojke pobedile su sa 3:0 u setovima ekipu “Krajišnik” iz Krajišnika. Po  setovima je bilo 25:23, 25:15 i 25: 18. Dragan Pecarski, trener OK “Kikinda”, ističe da je utakmica bila vrlo neizvesna i sa puno taktičkog nadmudrivanja:

-“Krajišnik” se pojačao za ovu sezonu sa čak pet igračica koje je vratio u svoje redove. Prvi set otvorili smo veoma grčevito. Devojke su jurile protivnice, koje su iskusno koristile naše slabosti.

U završnici seta, po prvi put, preuzeli smo vođstvo od dva poena. Na kraju je bilo 25:23. Sve je bolje funkcionisalo u drugom i trećem setu. Čestitam odbojkašicama na borbenosti i zalaganju. Hvala i publici na podršci. Ovom pobedom, krenuo je naš napad na viši rang takmičenja- poručio je Pecarski.