KIKINDA- Uvek među najboljima!

Sjajan uspeh kikindskih srednjoškolaca i osnovaca na 10. jubilarnoj Sportskoj olimpijadi školske omladine Vojvodine u Novom Sadu. Mladi plivači iz Kikinde osvojili su ukupno sedam medalja i još jednom potvrdili kvalitet i talenat u bazenu.

Zlatnu medalju za Gimnaziju “Dušan Vasiljev” osvojio je Aleksa Kockar u disciplini 100 metara leđno.

Srebrno odličje pripalo je gimnazijalki Teodori Stančić u trci na 100 metara delfin, dok je njen školski i klupski drug iz “Velike Kikinde”, Mane Mandić, osvojio bronzu na 100 metara kraul.

Bronzanu medalju za Tehničku školu “Mihajlo Pupin” osvojio je Marko Protić u disciplini 100 metara kraul.

Uspešne su bile i njihove mlađe klupske drugarice. Jovana Sabo, učenica OŠ “Žarko Zrenjanin” osvojila je srebro na 50 metara delfin, Jovana Savić iz OŠ “Sveti Sava” bronzu na 50 metara kraul, dok je Jelena Stojkov iz OŠ “Đura Jakšić” osvojila bronzano odličje na 50 metara leđno.

Takmičenje će u 14 sportskih disciplina okupiti oko 6.000 učenika, kao i predstavnike školskih sportskih saveza i organizacija.