KIKINDA- Najbolji slavski kolač umesila je i pripremila Marija Nakrajkućin iz Kikinde. Ovo joj je treća nagrada na tradicionalnom takmičenju povodom obeležavanja gradske slave, Letnjeg Svetog Nikole.

– Slavski kolač sam napravila po receptu bake Dare Mikalački, koja ima 90 godina. Živela sam kod nje i baka Dara me je naučila da mesim testo.

Za ovakav slavski kolač potrebni su brašno, kvasac, mleko, maslinovo ulje i tri žumanca. Već 40 godina pravim slavske kolače. Rano sam naučila- otkrila je Marija. Nagradu za najukusniji slavski kolač dobila je Kosana Tatomir iz Iđoša.

Najlepši kolač pripremila je Boji Oljači iz Novih Kozaraca. Gradonačelnik Kikinde Mladen Bogdan uručio je zahvalnice svim učesnicama takmičenja.

Odluku o najboljim slavskim kolačima doneo je stručni žiri kojim je predsedavao kuvar Radovan Subin.