KIKINDA- Retko viđen fudbalski preokret i slatku pobedu servirali su vernoj publici izabranici Jovice Lakića u finišu utakmice 4. kola Vojvođanske lige- istok. Kad su i najzagriženiji ljubitelji “žutih mrava” pomislili da će “Borac” iz Starčeva odneti bodove sa Vašarišta, usledila je  furiozna igra domaćih. Meč je završen rezultatom 3:2.

Srčanost fudbalera u tradicionalnih žutim dresovima došla je do izražaja pred kraj meča. Gosti su vodili sa 2:0 i činilo se da je poraz neminovan. Železničarima je nadu probudio  Vladimir Radivojac. Sedam minuta pre isteka regularnog dela, dosuđen je jedanaesterac za ŽAK.

Nemanja Vrbački bio je siguran sa bele tačke, a erupcija oduševljenja nastala je u poslednjim trenucima utakmice. Daniel Kočiš postigao je treći odlučujući pogodak. Egzaltiranom igraču utakmice sudija je pokazao žuti karton zbog skidanja majice, ali Kočišu to nije potreslo. Nad njim je pre toga i načinjen prekršaj za najstrožu kaznu. Junak utakmice skromno je za naš portal prokomentarisao ishod duela sa “Borcem”:

– Mislim da je želja presudila. Sigurno polovina ljudi na tribini nije verovala u nas. Još jednom se, na našu sreću, potvrdilo da se fudbal igra do poslednjeg sudijskog zvižduka. Mogli smo i bolje da igramo, ali se na kraju pamti samo rezultat. Isplatio se naš trud. Nismo se predavali i gubili nadu. To nam se vratilo- rekao je Kočiš.

Pomešanih osećanja kraj utakmice dočekao je i Jovica Lakić. Na strani popularnog Lakija sreća je ovoga puta definitivno bila. Prisetio se Lakić šta je igračima u svlačionici rekao na poluvremena:

–  Poručio sam im da su došli do kraja puta i da imaju dva rešenja, da pokažu potencijal ili da prime još pet golova. Rekao sam i da ima još dovoljno vremena da pokažu karakter i zasluže sportsku sreću. To se na kraju i desilo. Čestitam im od srca. Očekuje nas gostovanje “Naftagasu” u Elemiru- kazao je Lakić.