KIKINDA- Peti vezani poraz!

Fudbaleri OFK “Kikinde” doživeli su u 26. kolu Srpske lige- Vojvodina. Bodove je sa Gradskog stadiona odnela “Mladost” iz Bačkog Jarka. Na kraju je bilo 0:3 (0:0).

Bez većih problema, u drugom poluvremenu, gosti su postigli tri gola. Dok se iz svlačionice gostiju čula pesma, u domaćem taboru vladali su tišina i razočaranje. Trener OFK “Kikinde”, Milan Ćulum, nije krio nezadovoljstvo pristupom svojih igrača:

– Imamo obavezu prema klubu, grbu, tradiciji i ovom gradu. Dužni smo da pružamo maksimum. Ja na tome insistiram, ali očigledno ni ja nisam dovoljno ubedljiv.

To mi najteže pada. I ja snosim deo odgovornosti- rekao je Ćulum. On podseća da je ekipa na početku prolećnog dela pokazivala kvalitet kroz organizovanu i požrtvovanu igru svakog pojedinca:

– Kada smo izgubili šanse za opstanak u ligi, želja je postala minimalna i to se odrazilo na rezultate. Veoma je teško motivisati igrače, ali moraju da shvate da ovakvim odnosom prema igri najviše štete sebi.

Žao mi je jer očigledno neke stvari ne razumeju- kazao je Ćulum i pozvao igrače da pokažu veću odgovornost i profesionalizam prema klubu bogate tradicije. Ćulum je potvrdio našem portalu da je nedavno upravi kluba ponudio ostavku:

– To se dogodilo posle utakmice sa “Slogom” iz Čonoplje. Razgovarao sam sa upravom, ali su izrazili želju da ostanem do kraja prvenstva. Nisam čovek koji se povlači i ostavlja brod koji tone. Ostala su još četiri kola i naša je obaveza da ih odigramo maksimalno angažovano- zaključio je Ćulum.

Fudbaleri OFK “Kikinde” narednog vikenda gostuju u Divošu, gde ih očekuje duel sa “Hajdukom”.