KIKINDA- Još jedan uspešan plivački vikend!

Teodora Stančić, Matija Tornjanski i Aleksa Kockar, članovi “Velike Kikinde”, nastupili su za juniorsku reprezentaciju Srbije. Beograd je bio domaćin susreta reprezentacija Hrvatske, Slovenije, BIH i Srbije. Plivački susreti nacionalnih selekcija održavaju se svake godine u drugoj državi.

Mlade kikindske plivačke zvezde na ovom takmičenju predvodio je trener Dragan Markovljev. Prethodno su na državnom prvenstva Srbije u plivanju, od 14. do 17. marta u Beogradu, osvojili ukupno deset medalja.

Matija Tornjanski postao je prvak države u tri discipline. Sa po jednim naslovom prvaka države, iz Beograda su se vratili Teodora Stančić i Aleksa Kockar

Liga mladih Vojvodine održana je proteklog vikenda u Novom Sadu, a mladi plivači “Velike Kikinde” okitili su se sa 12 medalja u pojedinačnom nastupu i štafetama.

Uroš Milićević osvojio je četiri zlatne medalje na 400  kraul, 100  prsno,  100 kraul i 200 mešovito. Luka Đukić iz Novog Sada doneo je zlato na 100 delfin, srebro na 200 mešovito i bronzu na 100  kraul.

Luka Bubulj osvojio je zlato i srebro na 100 leđa i 100 delfin, a Aleksandar Milutinov brontu na 100 prsno. Mlađi pioniri “Velike Kikinde” osvojili su prvo mesto, dok su u pionirskoj konkurenciji bili treći.