KIKINDA/KRAGUJEVAC- Loš dan za kikindski rukomet!

Rukometašice ŽORK “Kikinda” u “Jezeru” je savladala prvoplasirana “Jagodina” sa 28:22 (11:14).  Takođe u “Jezeru“, ali kragujevačkom, rukometaši “Radničkog” i treći put ove sezone, uspelu su da poraze “Kikindu Grindex” sa 27:26(14:16).

Delikatan sportski zadatak imale su izabranice Dejana Karanovića. Ugostile su višestrukog prvaka Srbije, koje predvodi počasni građanin Jagodine, Zrenjaninac koji se igrački i trenerski profilisao.

Jasno, radi se o Draganu Markovu, koji je u dva navrata vodio ŽORK “Kikinda”. U redovima njegovog bivšeg kluba, utakmicu sa “Jagodinom” prokomentarisala je Teodora Đukičin, rukometašica ŽORK “Kikinda”:

– U prvom poluvremenu smo pružile mnogo bolji otpor “Jagodini” nego što je to bio slučaj u drugom. Moraćemo sa trenerom da radimo kako bi smanjili greške u igri.

Čeka nas u idućem 19. kolu odlazak u Bor- kratko je poručila Đukičin. Trener Dejan Karanović dodao je da vodi mladu ekipu kojoj, očigledno, još treba vremena da, kako je rekao, bude prava ekipa.

Konstatovao je da nisu uspeli da ponovo partiju iz prethodnog kola. U trećem ovosezonskom odmeravanju snaga sa “Radničkim” naši momci nikad bliži pobedi.  U izjavi  za portal GRADSKI to je potvrdio Simo Šijan, bek “Kikinde Grindex”:

-Olako smo ispustili vođstvo u prvom poluvremenu. U jednom trenutku vodili smo 15:7. Do kraja prvih 30 minuta, uspeli su da uhvate rezultatski priključak, a u nastavku igre stigli do izjednačenja.

Na isteku 48. minuta bilo je 23:23. Usledila je rezultatska klackalica, a u poslednjem minutu “Radnički” je poveo. Imali smo poslednji napad i priliku da iščupamo bod. Uputio sam šut, ali lopta nije ušla u mrežu. Možda je bio i ishitren šut.

Zaista nam je svima stalo da izborimo opstanak u eliti, a moramo još više da se pomučimo. Dočekujemo u idućem kolu “Jugović” iz Kaća, a direktnog konkurenta za opstanak moramo da pobedimo. Pozivam publiku da nas podrže. Zaista nam njihova podrška puno znači- priznao je Šijan. Nije imao puno šta da doda Goran Kurteš, trener “Kikinde Grindex”:

– Momci su dali sve od sebe, a sportska sreća je bila na strani domaćina. Sledeće kolo je ključno. Moramo da dobijemo “Jugović”- izričit je Kurteš.

(foto, Miroslav Lukić, Arkus liga i GRADSKI)