Strelkinje

NOVI SAD/KIKINDA- Izlazak na vatrenu liniju u Novom Sadu, prijao je članovima Streljačke družine “Kikinda”, naročito strelkinjama. Prvo kolo Kupa Streljačkog saveza Srbije donelo je našim predstavnicama dve zlatne medalje. Seniorka Jelena Tomić je u kategoriji standardni vazdušni pištolj upucala 378 krugova. To je bilo dovoljno za prvo mesto. Neda Sarić je u istoj konkurenciji bila peta sa 370 krugova, dok je u juniorskoj zauzela prvo mesto:

-Ovo je moja pva zlatna medalja. Ruke su mi se tresle od uzbuđenja kad sam završila takmičenje i odložila oružje. Ovim sportom bavim se skoro šest godina. Najveći uspeh do sada mi je bila vicešampionska titula na Prvenstvu Srbije 2016. godine, a nakon toga sam bila vicešampionka Finala kupa Streljačkog saveza Srbije 2017. godine. Streljaštvo obožavam. Sa velikim žarom sam se u subotu takmičila, jer baš dugo nisam pucala pre toga-  rekla je za portal Gradski.online naša “zlatna” Neda Sarić.

Na subotnjem takmičenju u Novom Sadu, ostali predstavnici Streljačke družine “Kikinda” bili su solidni. Stefan Popaživanom (mlađi junior) je u juniorskoj konkurenciji stigao do petog mesta. Boris Mikluc je u seniorskoj konkurenciji zauzeo deseto mesto. Naši strelci su osvojili važne bodove za Finale Kupa. Naredno, drugo kolo, Kupa Streljačog saveza Srbije na programu je 18. novembra u Smederevu. Nedelju dana ranije, Stefana Popaživanova očekuje nastup na Međunarodnom takmičenju “Olimpijske nade” u Slovačkoj. Kikindski strelci na vatrenu liniju izlaze 29. oktobra. Tada će se održati prvo kolo lige Vojvodine u Pančevu.