KIKINDA- Knjige pesama “Sve moje”, autorki Jagode Nakrajkućin i Jelke Bote, kao i zbirka “Ljubav je jača od svega”  Ratomira Ratka Šćepića, predstavljene su kikindskoj publici u prostorijama Organizacije slepih i slabovidih “Severni Banat”.

Višestruko nagrađivani pesnici, koji su ujedno i članovi udruženja, istakli su da im je velika podrška bilo Ministarstvo kulture Republike Srbije, koje je pomoglo objavljivanje knjiga. Ratomir Ratko Šćepić naveo je da je inspiraciju za svoju treću samostalnu zbirku pronašao u porodici, ljubavi i uspomenama iz mladosti:

– U knjizi se nalazi oko šezdeset pesama, među kojima ima i rodoljubivih. Neke sam posvetio svojim praunucima, a deo stihova nastao je još u vreme moje mladosti- rekao je Šćepić.

Predsednica “Severnog Banata” i pesnikinja Jagoda Nakrajkućin istakla je da su ona i Jelka Bota u zbirci “Sve moje” posebnu pažnju posvetile rodnom kraju i Banatu:

– Zahvalni smo Ministarstvu kulture koje je podržalo objavljivanje ovih knjiga. Naše udruženje okuplja oko 150 članova, a približno 20 odsto njih aktivno učestvuje u radu, druženjima i kulturnim manifestacijama koje organizujemo- rekla je Nakrajkućin.

Promociji knjiga prisustvovala je i Marijana Mirkov, članica Gradskog veća za kulturu i turizam.