NOVI KOZARCI- Fudbaleri “Slobode” savladali su u lokalnom derbiju, na otvaranju nove sezone, povratnika na vojvođanski istok, kikindske “žute mrave” sa 3:1 (1:0).

Gledaci su na stadionu “Ilija Pantelić” pratili dinamičnu i borbebu utakmicu sa puno sjajnih poteza domaćih i gostujućih igrača. Gol ŽAK-a načeo je Nemanja Vrbački u 22. minnutu.

Do kraja prvog poluvremena, mreže su ostale netaknute, a onda je usledilo furioznih 45 minuta igre. Najpre su “žuti mravi” izjednačili golom Marka Drljače. Igrao se 50. minut.

I u ovom meču, nezaustavljiv je bio Nikola Galić, “Slobodin” golgeter. Doveo je domaće u vođstvo u 72. minutu.

Sve dileme u vezi pobednika rešene su u finišu meča, u 82. minutu. Jovan Kozić postigao je treći gol za domaće. Slobodan Mitrović, novi šef stručnog štaba “Slobode”, bio je zadovoljan učinkom njegovih pulena:

– Prvo kolo uvek je teško jer nosi određen pritisak zbog otvaranja prvenstva. U prvom poluvremenu smo držali kontrolu i imali povoljan rezultat. Međutim, naš slab start u drugom poluvremenu, fudbaleri ŽAK- a su kaznili.

Zaigrali smo angažovanije, a rezultat nije izostao. Uželeo se sam se fudbala, prikupio energiju. Nastavljam dalje u ovom klubu. I u narednom kolu smo domaćini. Dočekaćemo “Jedinstvo” iz Kačareva- rekao je Mitrović.

Njegov kolega sa Vašarišta, Nemanja Vasković, ovako je video meč u Novim Kozarcima. Najpre je rekao da Železničarima na otvaranju šampionata žreb nije naklonjen. Već u idućuem kolu ih čeka gradski derbi sa OFK “Kikindom”:

-Treba nam, očito, kao povratniku u ovaj rang takmičenja malo iskustva. Naša ekipa se u odnosu na prethodnu sezonu dosta izmenila.

Imali smo rezultatski priključak, ali su fudbaleri “Slobode” kaznili naše naivne greške- konstatovao je Vasković.

Na startu su se okliznuli i izabranici Jovice Lakića. Velikoselska “Kozara” izgubila je na svom terenu od  “Jedinstva” iz Banatskog Karađorđeva.

Gosti su slavili sa 3:1 (0:0). Senku na ovaj meč bacila je saobraćajna nezgoda u kojoj su, srećom, bez težih posledica prošli trener “Jedinstva” Boško Mihajlović i tri prvotimca. Kod Česterega se njihov automobil prevrnuo, ali niko od trojice fudbalera i trener nije teže povređen. Jovica Lakić, trener “Kozare” osvrnuo se na meč:

– Treći gol smo primili u poslednjim sekundama meča, ali i pored poraza nisam nezadovoljan prikazanom igrom mojih fudbalera. Imali smo pet, šest izglednih šansi, uključujući i stativu. -Jedini gol smo postigli iz penala. Siguran je bio Ilija Erdeljan.

Ne treba da žalimo. Ako nastavimo ovako borbeno i motivisano da igramo u nastavku šampionata, vratiće nam se bodovi. Pokušaćemo to da učinimo već u idućem kolu. Gostovaćemo u Idvoru. Čeka nas “Polet”- rekao je Lakić.

Ovdašnje poklonine fudbala u nedelju čeka još jedan lokalni derbi. Ruskoselska “Crvena zvezda” ugostiće OFK “Kikindu”. Meč se igra od 17 sati.