BANJALUKA- Vaterpolisti ŽAK-a nastavili su pobedničku seriju, gostovanjem u Banjaluci. Nakon grada na Savi i grad na obalama Vrbasa, za tim iz “Jezera” pokazao se kao lak zalogaj.

Nakon Mačvana, nalet Banaćana nisu izdržali ni Krajišnici. U 13. kolu Prve B lige, ŽAK je savladao “Banjaluku” sa 17:11. Po četvrtinama je bilo 0:4, 4:6, 1:4, 6:3 u korist gostućih vaterpolista.

Jasno je da su u poslednjoj četvrtini Kikinđani “skinuli nogu s gasa”, pa je domaća ekipa taj period igre rešila u svoju korist. Poput prethodnog meča u Šapcu,  trener PVK ŽAK, Miroslav Munćan, nije propustio priliku da pohvali učinak svih vaterolista. U ovom meču, poverenje je ukazao i mlađim igračima sa manjom minutažom:

– Posle dugog puta uvek je teško odigrati dobru i smirenu utakmicu. Ali, ekipa je želela da nastavi dobar niz. U tome smo i uspeli. Domaćinima nismo nijednog trenutka pružili priliku da dovedu u pitanje ishod meča.

U prvom delu sezone, lako smo Banjalučane dobili u našem bazenu, pa sam ovog puta odlučio šansu pružim  mlađim i nešto neiskusnijim igračima. Ukazanu priliku dobro su iskoristili. Zadovoljan sam utakmicom i načinom pristupa svih igrača. Evidentno je da, iz utakmice u utakmicu, podižemo formu. Nadam se da ćemo u ovom ritmu igrati do kraja sezone- rekao je Munćan.

Za PVK ŽAK protiv “Banjaluke” igrali su: David Letonai, Luka Grbić, Vladimir Kirić (2 gola), Nikola Zorić Nemanja Budurin (2gola), Nenan Erdeljan, Slobodan Sivčev i Nemanja Simić (2 gola).

U timu su bili i Slobodan Jakšić ( 2 gola), Goran Gavranov ( 3 gola), Dejan Kirić, Vladimir Korovljev (3 gola), Nikola Lukač i Dominik Mloch. Kikindski ŽAK sada se nalazi na 6. poziciji sa 17 bodova. U naredbom klu igraće sa ekipom “TENT”.