NOVI KOZARCI- Fudbaleri novokozaračke “Slobode” deklasirali su sa 5:0 (2:0) “Mladost” iz Omoljice. Ubedljiva pobeda u 4. kolu Vojvođanske lige- istok dovela je četu Sloboda Mitrovića na vrh tabele.

Mrežu gostiju načeo je Vojislav Stanaćev u 29. minutu. Nemanja Kovačević uvećao je vođstvo domaćina samo dva minuta kasnije. Nisu gledaoci puno čekali da se mreža “Mladosti” ponovo zatrese.

Nikola Galić pobrinuo se da “Sloboda” povede sa 3:0 u 47. minutu. Samo minut kasnije, golgeter tima sa “Ilije Pantelića” postiže još jedan. Furiozno izdanje domaćin je potvrdio u 58. minutu, kad se i Nemanja Vrbački upisao u listu strelaca:

-Igrači su ovu utakmicu ozbiljno shvatili, nakon ne toliko dobrog izdanja u prethodnom kolu. Zaista je bitno da svakom rivala ozbiljno shvate. Kad ozbiljno uđe u meč, ova ekipa može puno da pruži.

To su ovom partijom i potvrdili, a tako treba i da nastave. Naglašavam da idemo strpljivo, iz utakmice u utakmicu. Nije nam potrebno, niti želimo da visoko poletimo. Okrećemo se narednom rivalu. Čeka nas “Vojvodina 1928” u Perlezu – kazao je trener Mitrović.

Uspešno gostovanje imala je OFK “Kikinda”. U Kovinu su sa 2:1 (1:1) savladali domaći “Radnički”. Strelci za tim sa Gradskog stadiona bili su Dejan Ivanović  u 22. i kapiten Nebojša Đukić u 58 minutu. Ovako je za naš portal trener Jevto Jarčević prokomentarisao meč:

-Puno trčanja i kontakta, ali i fer i korektne borbe. Mnogo nam znači ova pobeda. Mirni i sa puno samopouzdanja čekamo narednog rivala. Ostaje mali žal što ranije nismo zatvorili utakmicu, a imali smo dosta prilika- jasan je bio Jarčević.

Ovom pobedom su “crveno beli” izbili na treće mesto tabele sa 9 bodova i minimalnom razlikom u odnosu na timove ispred njih. U narednom kolu ugostiće “Borac” iz Starčeva.

Velikoselska “Kozara” nije se dobro provela na gostovanju. U Kačarevu ih je sa 3:1 savladala ekipa “Jedinstvo Stević”.

Jovicu Lakića i njegove izabranike u narednom kolu očekuje lokalni derbi protiv ŽAK-a.

“Žuti mravi” utakmicu 4. kola Vojvođanske lige- istok igraju u nedelju. Na Vašarištu će ugostiti “Jedinstvo” iz Vlajkovca.

Istog dana na teren će i “Crvena zvezda”. U Starčevu će momci koje s klupe vodi Rade Medić pokušati da ostvare povoljan rezultat. Ruskoselci su u dosadašnjem delu šampionata bili ubedljiviji od “Borca”, ali to treba da potvrde na terenu i u ovom meču.